бесплатно бесплатно казино игри без регистрација

џуди слот депозит pulsa indosat

Colby Covington ќе изгледа да се наведе својот случај за welterweight наслов застрелан од страна на резервација победа над ветеран Роби Lawler во главниот настан на UFC на ESPN 5 во саботата попладне во Њуарк, Њу Џерси бесплатно бесплатно казино игри без регистрација. Covington влегува во борба, како -225 омилен над Lawler (+180) на FanDuel Sportsbook, иако Lawler ветува дека ќе биде еден од најтешките противници на неговата кариера џуди слот депозит pulsa минимална 10rb. Covington (14-1) е дел од UFC од 2014 година, кога тој беше доведена во по amassing со 5-0 рекорд во помали промоции.Со исклучок на една загуба на Warlley Alves назад во 2015 година, тој бил полека се негувани да биде наслов кандидат во welterweight поделба, дури и освојувањето на привремената првенство во јуни минатата година со победата над Рафаел dos Anjos.По таа победа, тој мислеше дека Covington конечно може да се добие вистинска наслов снимен во обединување рунда со шампион Tyron Woodley минатиот септември.Но поради инфекција на синусите хирургија, Covington не е на располагање за да се борат, и беше одземен на привремената наслов како резултат на тоа.Сега, 31-годишниот седи како No џуди слот депозит pulsa оска.
2-рангиран кандидат во welterweight поделба зад Woodley и актуелниот шампион Kamaru Usman.Што го прави тоа чудно што тој мора да ги преземе борбата против Lawler, односно се само Број 11 во поделбата, особено кога се чинеше дека UFC сакаше да го добие шанса во насловот што е можно побрзо.Уште полошо, Lawler (28-13) е лош matchup за Covington.Иако Lawler не е борец тој еднаш беше на поранешниот welterweight шампион, секако, може да боли противници, и додека Covington е огромна борач, тој редовно зема многу казна од напаѓачите.Тие не се единствените начини во која двајца мажи се судри, или.Иако Lawler е содржината да се направи неговата борба против самата за себе да зборува, Covington се појави како еден од најголемите знаци во UFC, со фановите знаејќи него само колку за неговата ѓаволиите кои се потсетува на Конор McGregor како својата импресивна биографија.Јас не обрнувам многу внимание на тоа," Lawler кажано Yahoo Sports. "Секој ќе го направи она што тие мислат дека треба да се направи со цел да добиете, каде што сакате да одите.Тоа е тоа и тоа е тоа.Јас само имаат поинаков поглед.Јас се фокусираат на себеси." Lawler треба да биде во можност да се добие Covington во неволја, на моменти, особено на почетокот на борбата.Но, шансите се дека 37-годишниот Lawler нема да биде во можност да се задржи притисокот за пет круга, и дека Covington ќе мелење надвор победа со одлука, како што тој има против повеќето од неговите последни непријатели.Тоа е тешко да се најде некој се бори со повеќе искуство во него од ко-главниот настан, кој карактеристики lightweights Џим Милер (30-13) и Глина Guida (35-18).Додека ниту еден човек нема да биде кандидат повторно во овој момент во својата кариера, тоа не се обезбеди забава matchup помеѓу забавна борци кои никогаш пред се состанаа во Octagon.И покрај поразот пет од неговите последни седум напади, Милер доаѓа како -174 омилен над Guida (+142).Потенцијално повеќе релевантни лесни битка ќе дојде само пред главните настани, кога Joaquim Силва (11-1) е германски можноста Nasrat Haqparast (10-2).Двајцата борци сакаат да дојдат напред, што треба да доведе до многу акција, но Haqparast (-280) е јасно ги собереш во текот Силва (+215).Исто така, на главната карта, средна можноста Trevin Giles (-174) се нафрла врз мали journeyman Џералд Meerschaert (+142), додека поранешниот хокеј играч Скот Holtzman (-500) е силно фаворизира над корејски лесни Донг Хјун Ma (+360). џуди слот депозит pulsa indosat.