одморалишта светот казино њујорк отворање датум

како да се победи назад коцкање загуби

Италија е неодамнешната одлука да се спротивстави на својот coronavirus појава преку проширување на опсегот на тешки заклучување мерки на национално ниво е, наводно, се очекува сериозно да му наштети своето мало индустријата за игри.Според извештајот од iGamingBuiness.com, понеделник видов италијански Премиер Џузепе Conte место на целата нација под серија на карантин ограничувања кои ги имаше порано само се применува на оние кои живеат во 14 северните провинции.Како резултат на тоа, земјата со население од над 60.3 милиони луѓе, е сега наводно се препорачува да останат дома и да се избегне сите, но суштински патување.Зголемена изолација: високо-заразна coronavirus вирус кој потекнува од Кина е толку далеку верува дека имаат убиени над 630 Италијанците со сега веќе сеприсутниот изолација мерки, наводно, исто така, опфаќа голем moratorium за јавни собири како што се погреби и свадби, заедно со неограничено одложување на натпреварите од народот е топ-лет Серијата На фудбалски лига.Мало пречка: Според вторник извештај, на потег е исто така резултираше со затворање до април 3 на секој еден од Италија обложување продавници, како што се оние управувана од страна на Playtech локални SNAITech подреден.Оваа привремена кофриране дополнително се однесува на бинго сали, театри, забавен арки, кина, спортски сали, пабови и ноќни клубови, но досега наводно поштеден локалните ресторани, хотели и tobacconists, кои често нудат мал избор на забава со награди (AWP) машини и sportsbetting киосци.Онлајн можности: Сепак, coronavirus исклучување може, наводно, спротивно на тоа се докаже да биде благодет за iGaming сектор во Италија со софтвер снабдувач GameAccount Мрежа неодамна откривајќи дека се обработуваат и над 306 милиони локалните wagers од почетокот на јануари, што претставува зголемување од некои 8.4% од година на година.Лондон-со седиште на фирмата наводно исто така објасни дека овој тренд се зголеми од 13.9% за две недели од 23 февруари како демне можноста дека нацијата може да се соочи карантин се зголеми уште повеќе шанси.Распространета слабее: Повикувајќи се на извештај од Х2 Коцкање главен Град, iGamingBusiness.com изрекува дека глобалната гејминг приходи за 2020 година би можела да се намали за колку што 8% од година на година.Тоа детални дека аналитичар имаше дополнително прогноза дека најдобар случај сценарио, сепак ќе доведе до 1% diminution, која наводно изјавил ќе се некои од 4% под неговата пред-coronavirus годишен предвидување на околу $475 милијарди долари. одморалишта светот казино њујорк отворање датум.