Agence де патување geant казино mandelieu

place de la roulette 3 1350 orp-jauche

Лас Вегас Песоци објави нето загуба од $170 милиони евра во четвртиот квартал од 2018, но компанијата функционери остануваат оптимисти на Макао поради неодамнешното отворање на мост, кои драстично го скратува времето на патување од Хонг Конг.Светот е најбогатите казино оператор, Песоци, рече приходи изнесува $3.48 милијарди помеѓу октомври до декември 2018 agence де патување geant казино mandelieu. На $170 милиони загуба беше акредитиран за "nonrecurring, не-готовински приходи даночни предмети се должи на имплементацијата на НАС даночните реформи." И покрај загубата, милијардер извршен ДИРЕКТОР Шелдон Adelson рече тој беше "задоволство да имаат донесено силни финансиски резултати .. place du casino monaco concert.
предводени од рекорд маса приходи и континуиран раст во секој сегмент од пазарот во Макао." Приходите за целосна-2018 година изнесува $13.73 милијарди долари, со нето-приходи од $2.41 милијарди долари.Кои се тргува на њујоршката Берза, Песок акции падна на 2,4 проценти на Q4 финансиски поднесување.На берза е долу дополнителни два проценти денес.Како што е случај за многу индустријата за игри на инвеститорите, на последните 12 месеци не се вид на Песок.Акции имаат plummeted од $77 ова време минатата година, да $56 place de concert geant casino. Тоа е губење на повеќе од 27 проценти.Заработката извештај покажува дека Лас Вегас Песоци генерирани 62 отсто од својата 2018 приходи од својата Macau операции.Компанијата поседува и управува Песоци Макао, како и Cotai Лента интегрирани летувалишта На Венецијанскиот, Palazzo, Плаза, и Parisian.Неодамнешното отворање на Хонг Конг за да Macau мост, 34-миле трошење во текот на Pearl River Delta, која сече авто времето на патување меѓу две енклави од четири часа и 40 минути, има Песок директори оптимист.На Кинески игри енклава биле принудени да се движат подалеку од високиот roller на повеќе од масата на пазарот поради неодамнешните федералната влада ограничувања на junket патување организаторите.Мостот е игра промени," Лас Вегас Песоци Претседател Роб Голдстејн кажано инвеститори place de la roulette 3 1350 orp-jauche.
"Тоа е значајно достигнување, кои се проценуваат сите на Кина.Сите аеродроми во Кина, сега може да се земјиште во Хонг Конг и да се Macau во автомобил." Извршниот рече тој поминува мостот неколку пати минатата недела chumash казино дедо ynez бафет. "Ние сме долгорочни верници.Ние не мислам дека има еден пазар, како во светот, или каде било подобро да се распореди на капитал." Конференцискиот повик со инвеститори не сјај било светло, како на компанијата планира да се победи една од трите наредниот казино лиценци во Јапонија.Всушност, на тема не беше дури и се споменува.Јапонски пратениците се работи за да се финализира регулаторни услови кои ќе ги регулираат неговите новите комерцијални индустријата за игри.Скоро сите светски познати казино оператори се очекува да направи понуди за licensure, како што на пазарот се смета како најголемата награда од Макао.Песоци и MGM Установи – две компании со релативно чисти песна на рекорди кои работат во повеќе земји – се вели дека се шансите на фаворити за две концесии.Аналитичарите веруваат Песоци е таргетирање Осака, и MGM Yokohama.Но, во средата, Песок директори предвидено нема коментари или ажурирање на процесот..