казино во близина на juno плажа на флорида

слот машина созревање од страна на државните

Само во времето за Дерби Недела, игри оператор Черчил Падови Inc казино во близина на juno плажа на флорида. (CD() се изјасниле нови приходи и приходите евиденција во Q1 2015 CDI пријавени приходи од $250.9 m три месеци што завршува на 31 Март, 50% добивка во текот на истиот период минатата година.Прилагодени заработка беа до 97% до $48.3 м и пари од оперативни активности се зголеми 73% до $89.7 м.Бројките се зголеми од CDI е доцна-2014 стекнување на социјална и мобилни игри оператор Големи Риби Игри, но трошоците поврзани со што $885m купување резултираше во $19.3 m нето загуба за квартал.На плус страна на компанијата нето долгот е намален за $70m да $700m. CDI е нова Голема Риба играчка е сега нејзиниот врв носител, придонесувајќи $91.9 m приходи и $20 милиони во приходот.Голема Риба социјална казино игри предвидени најголемиот дел ($49.3 m) од вкупните резервации и забележа 67% од година на година подобрување.Квартален просек плаќаат корисници се зголеми за 50% и просечна дневна резервации на плаќање корисникот се зголеми за 12%.Голема Риба е free-to-игра обичните игри резервации достигна $21.3 m до $27m благодарение на успешната Q3 лансирањето на Смолист се Откажат!наслов.Премиум игри резервации падна 28% до $28.5 m како платени PC игри на пазарот продолжува да се dwindle казино во близина на џонсон сити тенеси.

CDI е онлајн однапред депозит wagering сајт Twinspires видов приходи се лизга од 2% до $45.3 м.Обложување се справи со nudged до 1% до $214m во споредба со НАС-широк пад од 5.2%.Приход се зголеми за 12% до $11.2 м благодарение на поволните даночни одлука во Пенсилванија и минатата есен е затворање на CDI е онлајн бинго сајт Luckity.com слот машина се плаќа gif. CDI е тули и малтер казино приходите падна $1m да $85.4 m, додека заработка подобри од 6% до $28.8 м.Компанијата се обвинува повеќето од приходите криза на $800k пад во својата Harlow на имотот во Greenville, Мисисипи.Дербито на приходите беше долу 20% до $24.4 m и да се справи падна 22%, што компанијата обвини јули минатата година престанокот на дербито на Флорида е Calder Трка Разбира.Но, намали трошоците помогна да се намали трки вертикална е квартална загуба од 10% до $9.2 метри.На пост-заработка аналитичар повик, извршен ДИРЕКТОР Бил Carstanjen рече Големи Риби "е се што се надева дека тоа ќе биде." Порано во недела, Carstanjen кажано Kentucky.com кои се Големите Риби стекнување не значи CDI инфантилност своите вистински пари онлајн коцкање амбиции слот машина созревање од страна на државните. "Ако ги добиете дополнителни можност да се вистински пари франшизи во САД, тоа е бонус." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина плати табела пример.