Sac де патување на рулет свитливи

водолија казино поздравниот страница за забава

Неделата која беше: АМЕРИКА Калвин Ayre беше обвинет од страна на САД на министерството за Правда и прикриена Bodog.com доменот беше искористена од страна на Домашна Безбедност, но (како и обично) на мејнстрим медиумите доби многу на фактите ред; социјална гејмерите Zynga намали нивното потпирање на Facebook со лансирањето на независен сајт и навести заеднички потфат со НАС казино; Рајан Lang стана четвртиот обвинет Црн петок фигура за да се изјасни за виновен; Доналд Hellinger pled виновен за обработка на коцкање плаќања поврзани со Црн петок; Канада парламент одобри една игра спортски обложувања сметка; Цезар Забава видов една полна година нето-приходи се зголеми откажани од страна на зголемувањето на каматните плаќања на нејзиниот голем долг; Научни Игри' Q4 приходи се зголеми; Loto-Квебек видов својата млада онлајн приходите расте речиси три пати; Мексико Grupo Caliente го погоди справи со Playtech; на Еп Покер Лигата поднесе барање за Поглавјето 11 и игри фирми продолжи да се трошат големи на сојузниот лобисти во Q4 sac де патување на рулет свитливи.
ЕВРОПА Sportingbet е pullout од Турција боли нејзината H1 крајна линија, но компанијата е притискање напред со разговори за НАС се соочуваат со заеднички потфат; Codere приходите се појавува во 2011 година; во Холандија' највисокиот суд исфрлат надвор Ladbrokes' поднесе жалба на холандски игри закон; Boylesports преструктуира своето земјиште-базирани и онлајн бизниси; францускиот регулатор ARJEL најави големи промени на земјата игри закони; Chilipoker се спои со Poker770; италијанската фирма SNAI aborted планираните стекнување на Cogetech; Лас Вегас Песоци' Шелдон Adelson не може да се направи копија на неговиот ум кој шпански град ќе биде домаќин на неговиот нов игри зоната и на Европската Унија е топ суд фрли надвор на фудбалски тела листа на авторските одговараат.АЗИЈА На Kazuo Okada v водолија одморалиште и казино laughlin nv. Стив Wynn одмазда ratcheted со Okada велејќи дека тој не е започнат да се борат, а Филипини Куќа на Претставници на комитетот се обиде да ја забрани Дин некогаш да прават бизнис во земјата и Шелдон Adelson додаде мерка за поддршка на Okada е изјави во однос на Азија бизнис практики; SJM Стопанства видов нето добивката се зголеми 49% во 2011 година; Macau е февруари приходите на врвот MOP24b; Џејмс Пакер е Круна Ltd.сака свој Сиднеј казино и првиот Кинески копното во сопственост на казино крстарење линија во собата плови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre водолија одморалиште и казино во laughlin невада.