слободен пари онлајн слотови без депозит

valeur des jetons де покер par couleur

ong Конг законодавецот Авраам Shek Лаи Него, обично се среќава во медиумските извештаи таму како Пекинг loyalist, е именуван како независна не-извршен директор на Азија казино инвеститор Слетување Меѓународен Развој Ltd.Улогата беше со ефект од петок, според поднесување од страна на фирмата на Хонг Конг bourse, по тргување часа на истиот ден.р Shek има, исто така, е именуван како член на соодветно комитет за ревизија, комитет за именување и за наградување на Слетување International, поднесување забележи.e ќе има право да HKD300,000 годишно (US$38,707) во такси за directorship.р Shek е независна не-извршен директор во 17 други Хонг Конг-листата јавни претпријатија, вклучувајќи ги и Макао казино оператор SJM Holdings Ltd, според Слетување Меѓународниот е петок поднесување.Друг таков directorship според поднесување, е со Хонг Конг-листата Далечниот Исток Конзорциум International Ltd, која е вклучена во казино одморалиште шема во Бризбејн, главниот град на Квинсленд во Австралија.и уште на Г-дин Shek независни неизвршните directorships е со Хонг Конг-листата ИКТ Својства Group Ltd.Во ноември, подружница на вториот беше вклучена во набавка на некои од сопственички интерес во Макао е 13 Хотел, сала, кои претходно имаат аспирации да имаат казино.Хотелот е во моментов shuttered.р Shek е ветеран законодавецот во Хонг Конг Посебен Административен Регион, за функционална избирачи претставуваат на недвижен имот и изградба сектори.Тој неодамна ја објави намерата да се бара повторно избори за нов мандат на Хонг Конг Законодавниот Совет, според извештаите на медиумите таму.anding Меѓународни промовира и работи одморалиште со странецот-само казино, наречен Jeju Shinhwa Светот, на Jeju остров, популарна Јужна кореја дестинација за одмор за Кинески и домашни туристи. слободен пари онлајн слотови без депозит.