фауима moreira де melo покер prijzengeld

возовите од казино на њукасл

Betfair и Британски Трки имаат потпишано значаен комерцијален договор дека ќе се види на обложување размена плати околу £40 милиони евра за спорт.Пет-година-договор, објавен од страна на две во заедничко објавување порано и денес, обезбедува значителен износ на финансиски средства за спортот и ќе се стави плати за да се грижи за оние кои се наоѓаат на врвот на овој спорт.Павле Bittar, главен извршен директор на Британската Horseracing Орган, еден дел од Британскиот Трки, рече: "Ние сме среќни што сме биле во можност да се постигне договор со Betfair, еден кој ја претставува значаен за двете трки и обложување индустрии.Тоа носи многу предности, вклучувајќи значителни и зголемена гарантира финансирање, како и да е обезбедување на сигурност за спорт во врска." Трки и Betfair биле оградата едни против други за некое време во текот колку компанијата треба да се плаќа, бидејќи тие се пресели во Гибралтар.Во минатото Мартин Cruddace, Betfair е главен законски и регулаторни службеник, имал предложи на дербито воспоставување потребни за да направите проверка на реалноста како тоа не само како вредни како што мисли дека е фауима moreira де melo покер prijzengeld. Cruddace, беше очигледно изненадени, тие би биле во можност да остане во иста просторија без добивање на нивните jukes нагоре, повикувајќи тоа "вистински историски момент".Тој додаде: "За прв пат, Британски Трки и Betfair се покажа дека тоа е possiblefor нас заедно да работат на вистински комерцијална основа.Секако тоа не е лесно, но крајниот резултат целосно го оправдува сите на напорна работа.Се надеваме дека ова претставува нова ера и повик на други обложување оператори за да се усвојат слични договори за да се помогне да се обезбеди силен, здрав и жив horseracing индустрија во оваа земја", договорот се состои од 10.75% од Betfair приходите на спортот и износот што споменавме е само на минимум во текот на следните пет години, што значи дека тоа би можело да се зголеми обука за да се добие блек џек дилер. Betfair, исто така, ќе работат заедно со Британскиот Трки за да ја конфигурирате тела листата што ќе се обезбедат повеќе приходи за Betfair и обратно повеќе пари за спортот.Тоа е толку далеку утврди дали било кој од другите фирми во Гибралтар ќе мора да потпише договор сличен договор и од звуци се направени од страна на оние кои се вклучени, тоа може да биде дека оваа заменува леви еден ден.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre обука слотови две точка болница.