што значи три залог значи во покер

она што не слот значи во голема кошница

ТВ место за велика БРИТАНИЈА-соочува bookmakers Корални била забранета од страна на државата Рекламирање Стандарди Орган, бидејќи тоа се смета за поврзување на коцкање со "заведување", и затоа contravenes коцкање рекламирање пропис во таа земја.На ТВ место вклучени двајца мажи во бербер кои се читањето На Дербито Пост и да се разговара дали да се постави залог, кога некоја атрактивна млада жена влегува облечен како џокеј што значи три залог значи во покер. Pausing само да се затвори на еден човек вилица со неа јава култура, таа го држи до знак лого "денес е големата понуда" – името на коњ и неговите коефициенти – додека еден од мажите места се обложуваат на Корални мобилен стан.Гибралтар-базирани Корални има протестираа својата невиност, сепак, тврдејќи дека, додека комерцијални дали навистина содржат атрактивен модел, таа "не сметаме дека тоа се поврзани со коцкање со заведување, сексуална успех или зголемена атрактивноста" и карактер не "флертува со или заведе мажите и не постои сугестија дека мажите ќе биде повеќе атрактивен или сексуално успешен по обложување." На АС се согласи, владејачката дека огласот не смее да се емитува во сегашната форма.Суштински, тоа, исто така, ги оспори Корални е тврдењето дека мажите не беа под влијание од страна на женски jockey да се постави залог, како што веќе се разговара за ставање на залог кога таа влезе во продавница она што не слот значи во шпански. "Сметаме дека начинот на кој нејзиниот влезот беше прикажан поставени непосредна акцент на нејзината сексуална привлечност, бидејќи камерата агол првично се фокусираше на нејзиното колено-високи чизми, а потоа се сечат за да покажува на облека, која исто така постои тесна jodhpurs, камшик и џерси сече да ја покаже својата midriff," на АС изјави.Звучи како тие се изучува оваа работа доста внимателно, еј? "Гледачи ќе биде најверојатно за да се разбере мажите реакции на жената присуство како знаци на нивната привлечност кон неа, туку од возбуда на шансите таа се одржа на карти во еден момент во ад -" АС додаде.Коцкање рекламирање во велика БРИТАНИЈА е силно се регулирани од страна на Одделот за Култура, Медиуми и Спорт, како по Коцкање Дело 2005 година, и може да не ги содржи содржини кои се смета дека се општествено неодговорен.Прописите на државата дека рекламата може да не "линк коцкање за заведување, сексуална успех или зголемена атрактивноста," кој е на власт Корални се паднати фаул на, според АС.Други правила наведуваат дека: "никој кој е, или се чини дека се под-25 години може да биде опремен коцкање," и дека рекламата може да не "укажуваат на тоа дека коцкање може да биде решение за финансиски проблеми, како алтернатива за вработување или на начин да се постигне финансиска стабилност," ниту може да се "укажуваат на тоа дека коцкање може да се подобрат личните квалитети, на пример, дека тоа може да се подобри само-слика или самодоверба, или е начин да се добие контрола, супериорност, препознавање или восхит." Ирски букмејкер PaddyPower, која има историја од намерно романса борба преку своите реклами, неодамна беше принуден да се повлече офанзива печати ад дека trivialized на Оскар Pistorius убиство судење.Огласот нуди коефициенти на исходот од судењето и изјави дека bettors ќе добијат своите пари назад, ако Pistorius беше пронајден не се виновни. она што не слот приемник значи.