кокос крик казино во флорида

за huawei p20 про

Обложување и Игри Советот (BGC) има повика на Владата на велика БРИТАНИЈА да се стави обложување продавници и казина на "ниво за играње" со други не-суштинските бизниси како што е Англија е поставен на мапата од својот пат надвор од заклучување.Велика БРИТАНИЈА Премиер Борис Џонсон е да се објави како заклучување ограничувања ќе биде олеснето во Англија на 22 февруари, вклучувајќи при продажба на мало и угостителството бизнис може да се отвори.Тој е исто така се очекува да се објави кога училишта може да се отвори и кога поголема група состаноци се дозволени.Англија отиде во својот трет заклучување на 4 јануари, кога Џонсон најави останат дома цел за јавноста, со мнозинство на мало и угостителството бизниси принудно затвори.И BGC се вели дека најновите олеснување на ограничувањата мора да му даде на земјиште базирани на коцкање индустрија истите можности да се отвори како остатокот од туристичката сектор кокос крик казино во флорида. BGC извршен ДИРЕКТОР Мајкл Dugher рече: "Обложување продавници мора да биде дозволено да се отвори заедно со други не-суштинските мало.Минатото лето, кога повеќето обложување продавници беа во можност да се отвори, тие покажаа дека се најдобри во класата анти-COVID мерки во споредба со кој било друг дел на високо улица и да се заштити на клиентите и на персоналот.Исто така, казина се желни да им помогне на велика Британија да се врати на нозе."Нема да има нека-up во нашата посветеност на безбедноста, но ние треба економијата да отвори повторно – не и најмалку важно, ако сакаме да го оживее земјата данок земе и фондот витални јавни услуги, како на НЗС.Но илјадници луѓе вработени во обложување продавници и казина не заслужуваат ништо помалку од ниво на полето за играње, така што секој добива ист можности да се опорави."Објавувањето од страна на Премиер доаѓа во време кога coronavirus случаи се паѓа во земјата, снимен во малку повеќе од 12,000 на 18 февруари, додека повеќе од 16.4 милиони добиле првата доза на COVID-19 вакцина. кокос крик казино холивуд флорида.