злато штрајк казино вклучена американа

cosa significa слот во inglese

На Мајами полициски службеник препуштиме на ФБИ претставници понеделник на обвиненијата дека тој го зеде готовински исплати од нелегално обложување спортски операција во Либерти Сити во замена за заштита на услуги.Службеникот, а patrolman име Џери Sutherland, беше обвинет со две точки од обвинението, изнудено под Hobbs Дело.Кривични дела носат потенцијал казна до 20 години во затвор за секој.Според ФБИ соопштение, Sutherland беше обвинет од страна на информации, отколку на обвинението.Ова е обично знак дека тој соработува со истражните органи во истрагата, иако неговите адвокати не се објавени никакви детали за случајот.Тие не, сепак, велат дека се среќни со $50,000 обврзници кои Sutherland беше доделена во Мајами федералниот суд.Обвиненијата побарана изјава од Мајами Полицијата Главен Родолфо Llanes, кој рече дека наводните кривични дела не треба да се сфати како обвинението за целата полициска станица злато штрајк казино вклучена американа. "Јас сум разочаран и малокрвник дека Службеник Џери Sutherland е уапсен денеска од страна на ФБИ," Llanes се вели во изјавата злато штрајк казино вклучена часа. "Мајами Полицијата на Одделот за Внатрешни Работи Делот е помогната од ФБИ од почетокот на оваа истрага.Дозволете ми да го прават тоа јасно дека ние ги преземат овие наводи многу сериозно." "Наводите околу Г-дин Sutherland во никој случај не претставува одраз на напорна работа и на мажите и на жените на Мајами Полициска станица," Llanes додаде.Според соопштението од ФБИ, Sutherland наводно се согласил да се заштити спортско обложување прстен "на или околу 28 јануари, 2014 година." Тој понатаму тврди дека Sutherland "олесни кражба на приходите од нелегално коцкање работата во замена за приемот на готовински плаќања" во јули минатата година.Нема информации се обезбедени на коцкање прстен кој Sutherland наводно беше заштита cosa sono gli слот ди espansione.
Sutherland, 28, е член на Мајами Полициска станица, бидејќи непосредно по дипломирањето на средно училиште.Тој, исто така, еднаш се обидел да се кандидира за Град Комисија седиште во 2010 година, но падна помалку во неговиот напор.Случајот е само една од неколку кои се поврзани со спортски обложувања и лошо однесување од страна на службеници кои неодамна се појавија во Мајами Полициска станица.Во 2013 година, голем спортски обложувања заштита рекет беше разби, а завршува на кариери за десетина Мајами полициските службеници кои биле отпуштени, поднесе оставка, или беа осудени за кривични дела во однос на обложување прстен кој е со седиште надвор од локалната бербер.Тој случај е навидум неповрзани со Sutherland апсење.Во посебен случај, три Мајами полициски службеници и две сида беа суспендирани, откако се осомничени за земање мито од влечење компании.Според наводите, Службеници Мајкл Ветувам, Artice Народи и Јули Ruiz беа режија забавува камион компании да сообраќајни несреќи наместо користење на компании кои имале договори со градот на Мајами, и собрани исплати од обезбедување на информации.Неодамна, дека истрагата е проширена од страна на ФБИ да се погледне во други службеници во Мајами-Dade Полициска станица и други агенции.Постојат сомневања дека шемата отиде подалеку мито за да нуди и, исто така, вклучени авто телото продавници кои преценети на оштетување на возила со цел да се зголеми вредноста на осигурување побарувања cosa significa слот во inglese. Sutherland е arraignment е закажано да се одржи на 13 февруари..