слот машина делови снабдувачот во кина

како да се пресмета ролетни во покер

Трговија и Индустрија, Министерот Роб Дејвис belatedly кратко парламентарната комисија причините за прекин на целата Јужна Африка Националните Коцкање Одбор шест недели (види го претходниот InfoPowa извештај) конечно беа – ако belatedly – објавено во петокот, кога Трговија и Индустрија, Министерот Роб Дејвис информирани на нетрпеливи парламентарната комисија enquiring во прашање.Во писмена краток, министерот откри дека наводите за лошо административно работење, непотребното трошење и корумпирани активности побарано од него да ја одложи членови на Националниот Коцкање Одбор (NGB).Претходно, претседателот на парламентарното трговија и индустрија портфолио комитет, Џоан Fubbs, имаше побара објаснување од министерот за скандал, кој се карактеризираше со извонреден недостаток на владата транспарентност и неможноста на администраторите да одговорите на комисијата за прашања.Министерот е поднесување беше претставен од страна на DTI генерален директор во отсуство во странство за бизнис од министерот.Дејвис нареди на судска истрага за однесувањето на одборот, и има назначен две вршител на должноста администратор да се кандидира на организација се додека сите прашања треба да бидат решени.Администраторите се веќе означени проблеми со скапи, непотребно и долгорочно сместување во канцеларија зделки на кои се суспендирани менаџмент на NGB е посветена на одборот под сомнителни околности.Министерот рече во својата кратка дека суспензии беа "претпазливост" мерка по извештајот од страна на овластен ревизор-општа кои што покажаа можен contraventions на Управувањето со Јавните Финансии Дејствува преку "...неуспехот да се спречи нерегуларни, неплодни и непотребното расходи, како и правење на overdraft на лице банкарска сметка без одобрение на министерот за финансии".Други наводи се однесуваат на активности на NGB за сметководство орган, кој може да се прекршив одредбите на Националната Коцкање Акт од страна на "...дозволувајќи им на членовите чиј мандат имаше истечен да продолжи да учествува во одборот активности и претставува NGB".Министерот, исто така, од други сериозни забелешки кои произлегуваат од обелоденувањата направени до него, во однос на Заштитени Обелоденувањата Акт, кој посочи дека незаконски, персоналот состаноци и корупциска активност, вклучувајќи Национални Централни Електронски Систем за Следење може да се случи.Уште понатаму наводи биле направени на тирански однесување кон вработените и кражба на evidential материјал, министерот истакна.Официјалниот Опозициската партија Демократски Сојуз обезбедени дополнителни информации, веројатно собрани од своите испитувања.Во добредојде на министерот е разоткривања, портпаролот на Деканот Macpherson ПРАТЕНИК тврди дека членови на одборот имаше зголеми своите примања од страна на "неверојатни" 46 проценти во 2013-2014 година, и имаше поминато Rands 2,7 милиони за меѓународно патување слот машина делови снабдувачот во кина. Macpherson рече дека неговата партија ќе се бара парламентарни прашања, и ќе му предложи дека кривичната пријава се поставени во однос на било незаконско однесување кое може да се докаже.На NGB надгледува Јужна Африка коцкање индустрија која генерира бруто коцкање приходи на Rands 21.8 милијарди долари (околу GBP 1.23 милијарди долари) минатата година, повеќето од земјата казино активност.Владата пресметани околу Rands на 2,2 милијарди долари во даночните приходи на оваа сума.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година слот машина плаќаат со телефонот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] слот машина делови во близина на мене.