казино живот colonia дел вале

хард рок казино тулса ok мапа

Мудис Инвеститори Услуга има пофали Сан Диего-област Индискиот казино, развиени од страна на Tropicana сопственик Penn National Игри, што е клучен имот во регионалната игри на компанијата западен притисни.$390 милиони Холивуд Казино Jamul во Сан Диего се очекува да се отвори во јули казино живот colonia дел вале. Penn National е финансирање за развој на зимскиот и ќе управуваат со имотот за Jamul Индиско Село.Мудис доделени Б3 оценка на проектот $460 милиони евра во долгови, кои ќе се користат за финансирање на проектот и отплата на Penn National).Казино компанија има седум-годишно управување со договор со племето што плаќа Пен 30 проценти од пред-данок на профит и 1,5% за лиценцирање на надоместокот за Холивуд име.Мудис рече дека Холивуд Jamul ќе имаат корист од тоа да биде најблиску казино до центарот на Сан Диего, на оддалеченост од 20 милји казино живот сиудад де мексико. "На рејтингот, исто така, да ги земе предвид конкуренцијата од неколку големи казина веќе работат во Jamul е примарниот пазар област", рече Мудис игри аналитичар Кит Фоли. "Во моментов, постојат осум конкуренти во Сан Диего Каунти, три од кои веќе целна Jamul јадро на пазарот." Penn National најави проектот во 2013 година казино животот дел вале мексико сити. Две години претходно, компанијата која работи речиси 30 казина и racetracks на национално ниво — стекнати М Одморалиште во Хендерсон.Во август, Пен затворени во своите $360 милиони купување на Tropicana.Во интервјуто на Глобалната Гејминг Експо, Пен Националниот извршен ДИРЕКТОР Тим Wilmott рече Сан Диего проект беше важен во развојот на Пен е Јужна Калифорнија база на клиенти на пазарот и М Одморалиште и Tropicana.Пен планира да се потрошат и до $200 милиони евра во надградба на 1,500-соба Tropicana во текот на следните четири години, која првично ќе се вклучи промена надвор и проширување на одморалиштето е ресторан придонеси хард рок казино тулса ok мапа.

Penn National е играч награди систем има 3 милиони евра-член база на податоци која Wilmott очекува да види се зголеми, бидејќи на Сан Диего одморалиште.Холивуд Казино Jamul, кој се наоѓа надвор Сан Диего државниот Пат 94, е три-приказна за развој во висина од 200,000 квадратни метри со казино, ресторани и други погодности, но не и хотел.Мудис проценува дека имотот може да се генерираат $25 милиони до 30 милиони долари годишно парични текови следниве трошоци. "Проектот, исто така, ќе имаат корист од експертизата на Пен," Фоли рече хард рок казино тулса ok телефонски број. "Стабилна перспектива се базира на Moody' s очекување дека Jamul ќе имаат доволно средства да ги заврши преостанатите изградба, вклучувајќи ги и дополнителна резерва, која се протега од три месеци надвор од период на изведба и на соодветно ниво на непредвидливи работи резерви вообичаено се предвидени за овој тип на проект за развој." Калифорнија е 69 Индискиот казина, произведува нешто помалку од $7 милијарди долари во игри на приходите во 2013 — $6.994 милијарди долари за да биде точно — според Индискиот Гејминг Индустријата Извештај за Казино Град, автор од Калифорнија економист Алан Meister.Државната казина изнесува една четвртина од нацијата $28.3 милијарди долари во вкупната Индиски игри на приходите во 2013 година. хард рок казино тулса ok промоции.