хард рок казино punta cana часови на работа

четврток вечер фудбал коцкање трендови

Како Лидс Јунајтед фан, имаше две главни работи отидов далеку од минатиот викенд англиски Шампионатот фудбалски натпревар помеѓу Лидс и Дерби Каунти.Прво, тоа reconfirmed дека ако има едно нешто мојот тим сака да се направи (и мислам апсолутно сака да се направи) тоа е се фрли далеку заслужува доведе во умираат минути од играта.Како второ, се покажа 32Red е нов заложби за одговорен коцкање, кои беа речиси како underwhelming како Лидс' обиди да се стави на топката во задниот дел на мрежата.Минатата недела, како оператор е официјален спонзор партнер, Дерби, соопшти таму ќе се зголеми бројот на 32Red е одговорен коцкање заложби што ќе видите "одговорен коцкање пораки доминира на сите натпревари, каде што двајца 32Red спонзорирани тимови играат едни со други."Kindred Група, сопственик на 32Red, потврди веста во печатот, и неговата велика БРИТАНИЈА Менаџер Нил Banbury објасни причините за притисни: "Фудбалски клубови имаат единствена достигне и да го намали преку со возрасни публика, и како такви се голем авенија за промовирање на здрав коцкање однесување и се залага за контрола" хард рок казино punta cana часови на работа.
Banbury дефинитивно има точка, и како оператор спонзори двата Дерби и Лидс, бев заинтересиран да се види што ново одговорен коцкање пораки ќе бидат прикажани како јас наместена.Реалноста беше разочарувачки.А слоганот под вообичаените 32Red брендирање на предната страна на Лидс кошули read 'Задржи Коцкање и Забава,' додека Дерби играчи биле дадени 'се Игра Одговорно.'Не на повеќето emotive на слогани, но исто така и многу проблематична еден за Лидс.Со камери обично поставен на филм на теренот и на играчите од една страна, често пораката ќе се чита 'Задржи Коцкање" или "Коцкање Забава" ...не е точно идеал.Во меѓувреме, и покрај Kindred е инсистираат дека нејзините "ПРЕДВОДЕНА стадион периметар рекламирање одбор средства" ќе биде полна со одговорни коцкање пораки, вообичаено 32Red логото се прикаже низ огромното мнозинство на теренот беше недопрена, освен за неколку останатите табли за прикажување на побезбедно коцкање tools.Сите во сите, far-cry од доминантниот пораки вети во Дерби е соопштение за медиумите.Ова е уште повеќе важно кога се размислува за евентуално размислување зад овој ненадеен одговорен коцкање притисни: 32Red поновата негативни вниманието на медиумите во велика БРИТАНИЈА, притиснете.Операторот доби критики ова лето откако детали појавија на договор за вклучување на Вејн Руни.Договорот ќе се види екс-Англија меѓународни носат број 32 кошула кога тој се приклучува на Дерби Каунти во јануари следната година, како дел од клубот партнерство со 32Red.Тоа е прв договор од ваков вид во англискиот фудбал и да се, се должи на висок профил играч вклучени, привлече многу внимание од анти-коцкање медиумите во велика БРИТАНИЈА.Во една статија напишана во времето, Коцкање Insider поставени гол на прашања поврзани со овој договор и зошто тоа не може да се дојде во право време.Кени Александар, извршен ДИРЕКТОР на GVC Стопанства, отиде толку далеку како да се јавите на договор "фатален и смешно."Тој рече: "Постои огромна дебата околу проблемот коцкање.Индустријата доби слика прашање и дека е само комплетна своја цел."Тоа сигурно ќе биде тешко да не се согласуваат со Александар.Во време кога постои зголемен надзор на коцкање реклама во фудбал, Вејн Руни се справи само проширија прашање уште еднаш, додека 32Red одговорот овој викенд се чинеше lacklustre да го кажам барем.По GVC беше казни £5.9 m ($7.2 m) од страна на Коцкање Комисијата претходно оваа година за општествена одговорност на претпријатијата и анти-перење пари неуспеси, операторот донирани 42 фудбал спонзорства да GambleAware, сега финансирање својот Влог Жалење Кампања со цел да се намали проблемот со коцкање.Додека GVC е тактики се означени од страна на некои како disingenuous во природата, операторот е уште обезбедување на виталните средства за достоен причина, без оглед на motive хард рок казино punta cana отворање часа. By споредба, 32Red обиди за борба против негативните притиснете се miniscule.Тоа се рече, важно е да се напомене некои напор е направен од страна на организаторот, и очигледно желба е таму за да го подобри својот имиџ, дури и ако метод е незадоволителен.Но, како индустрија се чувствува повеќе и повеќе под притисок од јавноста и на владата во однос на фудбалот спонзорство, тоа е важно оператори се повлече заедно за истата причина.Едно нешто е сигурно, 32Red е неодамнешните демонстрации, секако, нема да има промени во било умови. ti казино црвено крило минесота.