постои кодекс на облекување за ѕвезда казино

реката казино проверете во време

Род Ајленд-врз основа на Bally е Корп има изградено прославен преку своите неодамнешното лансирање на Bally Спорт, компанијата директори рече понеделник.Сега игри на компанијата се движи на својот тули и малтер казина постои кодекс на облекување за ѕвезда казино. "Во следните 12 месеци, сите наши казина, освен Хард Рок Biloxi ќе биде ребрендиран да се" Bally е,' зголемување на свеста на нашиот бренд и обезбедување на компанијата можности за да испратите локалните клиенти на нашите дестинација казина, како и националните играч база на податоци и програмата за поттик," Bally е Претседател и извршен ДИРЕКТОР Џорџ Papanier кажано инвеститори во понеделник наутро заработка повик.Дали тоа вклучува Tropicana Лас Вегас, кој Bally е има очекување на договор за купување, е нејасно.На Bally е портпарол рече понеделник попладне дека нема одлука се уште не е направено ребрендирање на имотот реката казино cedar rapids ајова.

Bally, ќе работат на имотот под договор со Tropicana е сопственикот, недвижен имот и инвестиции доверба Игри и Рекреација Својства, кои се очекува да се затвори на почетокот на следната година. "Ние сме возбудени за долгорочниот потенцијал и низ можностите на пазарот имаме и ќе се обезбеди пораст на информации откако ќе се стекнат со сопственост," Papanier рече понеделник реката казино bullhead градот а до ш. Bally-тите, која го купи бренд од Цезар Entertainment Inc.но, дали е unaffiliated со Лента казино на истото име, која ја создава својата највисока квартална приходи вкупно во компанијата историја во квартал од април до јуни, компанијата пријавени.Нејзиното $267.7 милиони евра во приходи надмина $28.9 милиони евра во текот на истиот период минатата година.Компанијата да се припише на $238.8 милиони година-over-година, се зголеми за да се намали COVID-19 ограничувања како и сите од неговите својства се оперативни во полн капацитет до крајот на quarter.

Net приход за квартал беше $68.9 милиони денари, што е спротивно на нето загуба од $23.6 милиони минатата година, компанијата пријавени реката казино проверете во време. Bally е продолжува да го прошири своето портфолио на интернет игри на среќа, земја-базирани казина и спортско обложување преку своите "omni-канал стратегија", Главен Финансиски Директор на Стив Capp рече на заработка повик.Компанијата додаде уште три казина на своите проширување на портфолиото за време на втората финансиски квартал вклучувајќи Bally е Езерото Тахо, порано MontBleu Одморалиште Казино.Компанијата ќе работат 16 казина низ 11 држави по завршувањето на Tropicana продажба и изградба на земјата-up казино проект во Државниот Колеџ, Пенсилванија.Компанијата затворени за договор за да се купи се Обложуваат.Работи на 1 јуни и го смени името на Bally е Интерактивна. Bally е, исто така, се очекува да се здобијат со ВЕЛИКА британија-базиран софтвер и игри tech компанија Gamesys Група на крајот на годината, според поднесоци со Комисијата за Хартии од вредност.Акции на Bally е Корп, со кои се тргува како $BALY на њујоршката Берза, отворена во $49.72 и затворен во $53.22 во понеделник..