коцкање што е гребло

покер вибратор за бетон големини

Доналд Трамп и Хилари Клинтон може да се смета за најмалку популарните претседателските кандидати во историјата на Американската политика, но тоа нема да не запре punters од фрлаат во рекорден број на wagers во обложување сајтови.Неодамна се одржа 2016 година U коцкање што е гребло.
претседателските избори се нарекува најголемата не-спортски обложување во велика БРИТАНИЈА историјата, надминување дури и Brexit референдумот, со punters трошат повеќе од £150 милиони на исходот. Bitcoin обложување сајтови, како што се Fairlay, BitBet, Predictous и BetMoose, исто така, се соочува со бран во текот на изборната сезона.Во интервју за " Храбриот Нов Паричка, а Fairlay претставник рече дека еден политички влог на својата интернет страница привлекува 4,356 предвидувања, кои се во вредност од околу $956,000 во тековната дигитални валута курс на размена. "Генерално, луѓето освои околу 2000 BTC (bitcoins) обложување на Трамп," Fairlay рече, според извештајот.Обложување сајтови рече бројот на bitcoin направени во текот на ноември 8 изборни има "расте драматично," во споредба со 2012 претседателските избори, кога bitcoin се уште е во повој коцкање она што го прави во текот под значи. "Луѓето беа многу страстни за обложување во текот на НАС претседателските избори сезона, а исто така беа многу страсни во текот на целата Brexit афера," портпарол за BitBet веб-сајт, изјави bitcoin вести штекер Bitcoin Коцкање Водич ќе почне доделувањето на 'сертификат на доверба" за да bitcoin коцкање сајтови на Интернет ресурс Bitcoin Коцкање Водич (BitcoinGG) започна кампања да се признае 'сигурен' bitcoin коцкање сајтови.Неодамна, BitcoinGG започна доделувањето на "Сертификат на Доверба" за неколку bitcoin казина, sportsbooks, покер соби и други обложување сајтови, што се смета за "сигурен и способни да се нуди квалитет онлајн игри искуство." Меѓу сајтови, кои добија сертификат се BitStarz Казино, Oshi.io и mBit Казино, како и обложување спортски сајт Powerbet.ио коцкање што значи ова. "Ние се стремиме да се создаде цврста индустрија за Bitcoin коцкање и еден начин да се постигне ова е преку воведување на играчи чекор-по-чекор," Крис Еванс, Бизнис Менаџер за Развој во Bitcoin Коцкање Водич, се вели во соопштението. "Можеме да видиме тоа се вклопуваат да се оди преку секој бренд и рака да го изберат оние кои ги исполнуваат нашите критериуми." Тековната bitcoin цена и трговија обем Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер вибратор за бетон големини.