нови казино во гери индијана

зборови што почнуваат со букви покер

Morpheus, на $1.1 милијарди Град на Соништата хотел кула која е да се отвори следниот месец, нема да се потпираат на VIP junket компании за да се обезбеди висок ролки на своите казино подот.На Melco Места сопственост наместо тоа ќе се фокусира на "премиум маса клиенти." Дизајниран од страна на крајот на Даме Zaha Hadid, нејзиниот последен проект пред неа 2016 година неочекувана смрт предизвикани од срцев удар, Morpheus ќе функција 770 соби, казино кат, конвенцијата и простор за состаноци, базени и спа, и бројни јадење опции.Хотелот е дел од третата фаза на Градот од Соништата. Melco Установи Претседател Лоренс Хо рече дека за разлика од повеќето други marque интегрирани казино места низ Макао и особено Cotai Лента, Morpheus нема да биде обложување на ВИП гости, но на масовниот пазар.На милијардер изјави Ројтерс оваа недела дека решението се заснова на силна бруто игри приходи (GGR) во 2018 кои се во голема мера да биде поткрепен со општата популација нови казино во гери индијана. "Година-to-date раст сега е и над 20 проценти.Тоа ќе се нормализира, но сепак ќе удар од оригиналниот очекувања," Хо рече на аналитичката 2018 општ консензус GGR прогноза.Градот на Соништата Macau првично беше изграден во партнерство со милијардер Џејмс Пакер е Круна Места.Во прилог на својата marquee сопственост, Melco денес дополнително поседува и управува Студио Град во Макао, и на Филипините " Град на Соништата Манила.Казино оператори во текот Macau вклучен нивниот фокус далеку од ВИП со повеќе од масата на пазарот по Кинески Претседател Xi Jinping нареди crackdown на junkets превоз на богатите mainlanders на даночниот рај енклава.По три години на годишни GGR се намалува, 2017 видов игри приходи пренапони 19 проценти.И профитот се до повеќе од 22 проценти во 2018 преку април.На Макао препород не се произведени од страна на VIP, и за казино оператори, што значи подобар профит.Хо рече оваа недела, "овојпат, тоа е навистина двете маса и ВИП.Нашите вообичаени маргина на маса е четири пати поголем." Народна Република владата ги повика Macau има шест лиценцирани казино оператори да стане помалку се потпираат на VIP игра, и наместо да се трансформира регионот во повеќе различни и семејство пријателски дестинација.Хо е Melco Установи чини да се прави се што може за да го стави својот компанија во повеќето поволни светлина во пресрет на лиценцирање обновување на процесот нови казино во glendale а до ш. MGM Кина и SJM Стопанства, вториот се империјата на Лоренс е татко Стенли Хо, ќе видите нивните игри дозволи истекува во 2020 година нови казино во гери во.
Melco, заедно со Дин, Песок, и Галакси Забава, ќе истече во 2022. Специјалниот Административен Регион е разгледување на сите аспекти на гејминг индустријата, пред распишување на обновување постапка.Додека сите шест се фаворизира да добие екстензии, Melco намалување фокус на VIP игра ќе биде пречекан од страна на регулаторните власти зборови што почнуваат со букви покер. Melco Места неодамна го најави реализација на 20 нула-емисија на електрични автобуси кои ќе транспорт гости низ град.Компанијата изјави дека флота набавка е дел од неговата посветеност на "позелени Macau" и помогне на "ублажување на влијанието на нашите операции на животната средина.".