каде е најблиската казино во портокалова плажа алабама

колку комбинации во craps

На Plainridge Парк Казино отвори како слотови само казино во Plainridge, Масачусетс во текот на јуни 2015 година и во моментов ужива монопол во државата, како и неговите конкуренти, на $950 милиони MGM Места Спрингфилд казино и $2,1 милијарди Дин Бостон Харбор казино во моментов се во изградба каде е најблиската казино во портокалова плажа алабама. Plainridge сведоци на 5 проценти пад на приходите во август, кога во споредба со истиот период минатата година.Падот на приходите ќе не изненади Пен Национална, компанијата која е сопственик на Plainridge простории, како и сопствениците направи свесна одлука да се задржи помалку од 7.5 проценти од wagers во обид да му ја врати пари на своите клиенти и на тој начин се создаде повеќе лојална база на клиенти.Врз основа на броеви објавени од страна на Масачусетс Игри Комисија, оваа стратегија може да се работи како казино снимен на четвртата највисока месечна вкупно $178 милиони евра во wagers како многу бои во рулет. By задржување на помалиот процент на wagers во август, повеќе коцкари на Plainridge Парк Казино отиде дома среќен, но тоа значеше Plainridge може само да се донесе во $13.1 милиони евра во приходи, губење на повеќе од $2 милиони денари или 14 проценти во споредба со август 2015 година колку комбинации во texas holdem. Казино изгуби околу $25,000 на ден во август, кога во споредба со неговите перформанси во јули.На Plainridge Парк казино генерирани $160 милиони евра во првата година од работењето, што е многу помалку од она што игри аналитичари го претскажал.Клајд Barrow е професор на Универзитетот на Тексас и некој што внимателно го следи Нова Англија казино индустријата изјави дека Plainridge сакаше да му ја врати повеќе пари на своите клиенти, така слот машини беа поставени за да испорача повеќе победи за секој спин.Во соопштението, Barrow рече: "Играчите сакаат подолго да се игра со истата сума на пари.Тоа е уживање и возбудата на коцкање колку комбинации во craps. Plainridge се обидува да остане конкурентна и да се изгради до себе.Тоа е деликатна судот, одлучува колкав процент казино треба да ги задржи како свој приходи." Во текот на првите осум месеци од своето дејствување, Plainridge казино задржаа околу 8.75% од wagers.Во текот на последните шест месеци, компанијата ја смени својата стратегија и ќе ја намали својата процент на околу 7.5 проценти.Треба да казино се одржа на својот 8.75% од wagers во август, тоа би го направил на дополнителни $2.5 милиони евра во приходи.На Plainridge казино е задржете процент во август беше помалку од Mohegan Сонцето и Foxwoods Казино во Конектикат.На задржете процент во Род Ајленд казино се пресметува во различен начин што го прави тешко да се споредуваат со други казина, но сите три казина се падна нивните задржете проценти во последниве месеци слотови за вакцинација во мумбаи. Plainridge може да се соочи со повеќе конкуренција во форма на нови казино во Род Ајленд.Близнаци Реката Казино сопствениците се чека на ноември националната ливче за гласање за да се види дали тие ќе биде доделена дозвола да се развие нов казино која ќе биде само 45 минути далеку од Plainridge. слотови за вакцинација во њу делхи.