Strat рулет кс оди мираж

слотови градина без депозит бонус

Трите приказни, кои не се доволно голема да апелирам до 300 зборови на нивните lonesome вклучувајќи Maurice Hawkins победа Heartland Покер Турнеја наслов, Алекс Џим преземање на одредување голем Светската Серија на Покер Коло настан во Foxwoods, а PokerStars нуди маслиново гранка на оние кои се погодени од неодамнешните DDoS напади.Обично, јас сакал да се најде на три теми кои гел во мојот 3: барел статии, но тоа е доцна, јас сум крим-crackered, и јас сум пропуштени мојот краен рок за втор ден по ред, бидејќи јас не знам каде сум, кој ден е, или што и моето име е.Така.Вие.Добиете.Две живо турнир приказни, и бакнеж и шминка од онлајн гигант.Ќе почнам со Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) велемајсторот Maurice Hawkins, кои овој викенд се покажа тој е способен за победа повеќе од златни прстени.На 11-време WSOPC златен прстен победникот на Срцето Покер Турнеја (HPT) наслов по победата на $1,650 купи-во Главниот Настан на Ameristar Казино, Resort & Spa во Свети Чарлс.Настанот се повлече во толпата на 347 учесниците и $492,740 во паричната награда, и Hawkins поразен Хари Sablotny, главите-горе, да банка на $113,322 првата награда.Тоа беше Hawkins' најзначајните победи од завршувањето на шестиот во Светската Серија на Покер (WSOP) Чудовиште Оџакот, минатата година, за $213,591 strat рулет кс оди мираж. Еве ја конечната табела резултати strat рулет кс оди francais. Win зема Hawkins' севкупно живеат турнир приходи до $3,269,168 strat рулет кс оди пекол.
Алекс Џим Победи Големи во WSOPC Foxwoods Од Ameristar да Foxwoods, и WSOPC настан има добивано и исклучување на фантастичен старт во Mashantucket.Турнир организаторите удира од $500,000 Гаранција на Настанот #2 $600 No-Limit Hold ' em (мулти-лет), и 1,560 учесници влече во $803,400 отстранување на сите нијанси на црвена до корпата за ѓубре.Алекс Џим зеде титулата и $134,570 во паричната награда по победата над Џереми Крило, главите-up. Win беше Џим е најзначаен на неговата кариера од земјата миле.На 26-годишниот кажано WSOP новинарите по неговата победа дека тој првенствено е онлајн играч, кој неодамна transitioned да живеат турнири, и тоа беше убаво да се имаат конечно освои еден по доаѓањето блиску толку многу пати слотови градина без депозит бонус. Mmm.. слотови градина слободен врти 2021. јас не може да изгледа да се најде оние "толку многу пати' Алекс.Еве ја конечната табела резултати: PokerStars Понуда DDoS Маслиново Гранка Од живееме царството на својата виртуелна братучед и PokerStars е реагираа на нивните неодамнешни Дистрибуирано Одбивање на Услуга (DDoS) проблеми со поставување на $500,000 во freerolls како начин на извинување.Најголемата онлајн покер соба во светот претрпе сплав на DDoS напади два викенди пред и мораше да се откаже голем број на турнири вклучувајќи ги и нивните предводник на неделата Милиони настан.Целата работа беше целосен хаос потсетувањето сите видови на поплаки од PokerStars играчи за колку пари тие треба да се право, магацинот големини во времето на исклучување и се друго што му ги дал на луѓето и способноста да се има добар стар whinge.Тука е официјален збор.
— PokerStars (@PokerStars) август 21, 2018 Постои предупредување.Победниците на настани ќе заработите $5,300 места во Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) $10m ГДД Главниот Настан, а не парични награди.Тоа е ако DDoS бригада не мора друга punt во текот на повеќето исконски онлајн покер фестивал на годината.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слотови градина слободен врти без депозит.