бесплатни онлајн не преземете слотови

mohegan сонцето казино wilkes barre спортско обложување

Меѓународен кредит-долг watcher Фич Рејтингот звучеше алармот за темни облаци се надвисна над хоризонтот на Британскиот bookmakers Ladbrokes Корали и Вилијам Хил.Фич, предупреди дека Велика Британија, најверојатно, може да наметне построги од очекува обложување ограничувања на во-продавница гејмерски машини во следните неколку месеци, по завршувањето на својата триенале преглед бесплатни онлајн не преземете слотови. "На владата на велика БРИТАНИЈА е веројатно да предложи измени на регулативата на гејмерски машини во следните неколку месеци, по завршувањето на својата триенале преглед," Фич аналитичари Пола Марфи и Патрик Данкан рече дека во белешка издадена во средата mohegan сонцето казино wilkes-barre.

"Нашата база случај е за пораст на заострување на прописите што ќе главно влијае помали, независни компании со помалку диверзифицирано на приходи.Но, ние, исто така, се смета за негативно сценарио, каде гејминг машина приходи се значително засегнати." Кога ова се случува, Фич истакна дека Ladbrokes и Ридови се најголема веројатност да се погодени од промени.Машини, кои имаат максимална удел од £100 (US$125), сметка за половина од Ladbrokes' и Вилијам Хил е профитот.Но campaigners, вклучувајќи ги сите партија, група на Пратеници, сака да донесе на клада граница за да £2 ($2.50), велејќи дека коцкање компании се "цицање пари од џебовите на семејствата" во лишени области. Ladbrokes главен извршен Џим Mullen, за својот дел, тврди дека кратење на клада граница ќе имаат "драстично влијание" на Лондон е 1800 обложување продавници, кои вработуваат повеќе од 9000 луѓе пенсилванија. "Ladbrokes Корали и Вилијам Хил се најмногу изложени на големи игри компании, бидејќи на нивните големи портфолија на лиценцирани обложување канцеларии," Фич објасни. "Во нашите недостатоци сценарио претпоставуваме дека Ladbrokes Корални ќе изгуби околу 35% од гејминг машина приходи, што доведува до FFO-прилагоден нето потпора останатите над нашите 4.0 x чувствителност насоки за сменат за две години." На сребрена обвивка дека Фич може да се види е дека притисокот на добивка маргините и на клучните кредитни индикатори би ја намалил на среден рок поради промена индустрија динамика.Тоа, исто така, истакна дека онлајн обложување ќе се зголеми во важност како раст на возачот и профит како соработник игри оператори се инвестира во нивните дигитални платформи и да се подобри нивната способност да мигрираат традиционалните малопродажни коцкари да онлајн канали mohegan сонцето казино wilkes barre спортско обложување. "Најверојатно резултат на владата преглед е намалување на максималниот удели, кои се во моментот £100 секои 20 секунди, и, потенцијално, и други мерки за да се забави обложување брзини," кредит-долг watcher рече mohegan сонцето казино wilkes barre reopening. "Но, ние не очекуваат тоа да биде како драматично како GBP2 максималниот удел по спин предлог во јануари извештај од страна на Сите Парламентарни Партија Фиксна-Шансите Обложување Терминал Група." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre веројатност на рацете во texas holdem.