Mohegan сонцето казино wilkes barre ресторани

веројатноста на добивање на три од еден вид во покер

Холандија' коцкање регулаторот е во потрага по нови начини на казнување неовластено коцкање оператори по признае тоа е немоќна да се соберат финансиски казни се наметнува.Во понеделник, на Kansspelautoriteit (KSA) игри регулаторно тело го објави својот предлог Следење на дневен ред 2019, која ја искажува регулаторот планови за надзор и легални или нелегални оператори прават бизнис со холандската коцкари.Заинтересирани страни се поканети да достават одговори на предлог-дневниот ред од страна на 11 февруари mohegan сонцето казино wilkes barre ресторани. На KSA забележува дека холандската Сенат има закажана дебата на Далечинскиот управувач на земјата Коцкање Законот за февруари 5, со можни гласањето закажано за една недела подоцна.Законот, кој беше усвоен од страна на законодавната долниот дел на комората пред три години, ќе се отвори на холандскиот пазар за меѓународен онлајн оператори за прв пат.Под претпоставка дека Законот е одобрен, KSA вели дека тоа ќе се соочи со нова задача на vetting нова онлајн licensees.На KSA исто така планира да "се спротистави на диспропорционален пораст на рекламирање" дека новиот liberalized пазарот се очекува да се создаде.Онлајн licensees ќе биде потребно за да "се рекламираат во задржани начин" кој ги зема во предвид "посебната природа на коцкање." На KSA издадени рекорд €1.7 метри во финансиски казни против меѓународно лиценцирани онлајн коцкање оператори во 2018 mohegan сонцето казино победи загуба изјава. Но KSA признава дека неговата подготвеност да се бори со камшик има "досега имаше мал ефект" на deterring способноста на холандски punters да облог со овие сајтови, делумно поради тоа што "барањата на потрошувачите за онлајн игри на среќа се уште е висока.' На KSA, исто така, призна дека финансиски казни има издадено "не се платени во голем број на случаи," првенствено се должи на казни компании се базирани во странство, каде KSA нема овластување да ги принудат согласност.На KSA одби да одредите колку многу или колку малку – на овие казни биле собрани, но во средината на 2017 регулаторот не се каже дека тоа мораше да датум собрани само околу една третина од вкупната сума, тоа беше се плаќаат во регулаторните парични казни.Оди напред, на KSA вели дека тоа ќе се погледне за "иновативни можности за намалување на нелегални онлајн нуди игри на среќа колку што е можно, или да ги направи помалку достапни до потрошувачот." Во ред, но ако KSA почнува да зборува за доменот блокирање, ќе знаат дека сум официјално hoisted бело знаме.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre веројатност на џекпот слот машина.