Relationship between gambling and poverty

рулет virtuale един soldi finti

Велика БРИТАНИЈА власта да се наметне повеќе ограничувања на FOBTs, и им даде на локалната самоуправа и повеќе авторитет за обложување продавница локации Британски bookmaking компании може да се соочува понатаму страдањата оваа недела, како на владата на велика БРИТАНИЈА стегната завртки за обложување, според извештаите во текот на викендот во Гардијан и Телеграфски весници.Гардијан објави дека владата, под медиумите и активист за притисок, е да се намали максималната залог на лимит на Фиксни Шансите Обложување Терминали во обложување продавници.Новите ограничувања следат доброволно Здружение на Британскиот Bookmakers измени кои веќе се имплементирани од страна на повеќето велика БРИТАНИЈА bookies.Минатата недела, министрите се согласија да се намали максималната залог граница, отфрлајќи индустрија аргументи дека ова негативно ќе влијаат на профитот и крајот на трошоците работни места.Вилијам Хил веќе најави затворање на 109 продавници во текот на оваа година (види го претходниот InfoPowa извештаи) На политичките одлуки се појави да се занемари фактички наоди на преглед од страна на Одделот за Култура, Медиуми и Спорт минатата година која покажа дека само 2.5% од облози на FOBTs се направи на максимум GBP 100 удел ниво.Министри, наводно размислува да го ограничи помеѓу GBP 50 и GBP 100 relationship between gambling and poverty.

Годишен играч загуби на терминали се зголемија од GBP 1.3 милијарди долари за да GBP 1.5 милијарди долари, и машини сега сметка за половина од bookmakers' бруто добивка, На Guradian извештаи.Кампањата за Фер Коцкање, кој е одговорен за голем дел од негативното покривање на FOBTs, вели дека максималниот удел треба да биде намалена на само GBP 2 по спин.На Телеграф извештаи дека во локалната самоуправа и во се да бидат дадени повеќе власт над каде обложување продавници може да се наоѓа и во нивните надлежности.Владата е на рака, локалната самоуправа и моќ да стави вето на отворањето на новиот обложување продавници во нивните градови и да го затворите оние продавници кои не се екипирани и управувани во еден одговорен начин, весникот тврди.Владин извор рече: "Ние знаеме многу луѓе се загрижени за броевите на обложување продавници во кои има бликнаа на нивната висока улица.Тоа е само право да даде локалните заедници моќ да се спротивстави на една нова обложување продавница, ако тие чувствуваат дека тие веќе имаат премногу за нивниот праг.Балансот мора да биде во право." Велика БРИТАНИЈА премиер Дејвид Камерон, се очекува во наредните недела да го објави создавањето на нов планирање класа за обложување продавници, овозможувајќи им на општините да се ветеринар нивните апликации повеќе строго отколку за други трговците на мало.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година relais colis vival by casino saint germain en laye. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] relationship between gambling and insurance.