J'ai истакнуваат perdu ау казино

bitcoin казино сад слободен врти

The Isle of Man (ИОМ) Коцкање Надзор Комисија (GSC), воведе нов Софтвер Снабдувач Лиценца (B2B) обезбедување софтвер добавувачи ги исполнуваат истите стандарди како оние на GSC-лиценцирани оператори тие снабдување со своите игри j'ai истакнуваат perdu ау казино.

"Снабдувач на софтвер со Лиценца (B2B) е развиено со текот на последниве неколку месеци по завршувањето на средното побарувачката од компании лоцирани околу светот барајќи да биде лиценцирана од страна на искусен модератор," притиснете изјава гласи.Новата лиценца не е задолжително за добавувачи кои набавка на софтвер за да ИОМ-лиценцирани оператори, сепак, оние кои се лиценцирани ќе, по игри тестирање и сертификација, се додаде на GSC игри регистар, што може да се користи од страна на ИОМ licensees без дополнителни тестирање на сертификатот.Марк Rutherford, Заменик-извршен ДИРЕКТОР на Isle of Man Коцкање Надзор Комисија: "Тоа стана јасно ни дека постои можност да се подобри системот, што може да се направи проверка на правичноста на игри полесно и побрзо bitcoin казино сад без депозит бонус 2021. "За лиценцирање на софтверот всушност е најефикасен начин за постигнување на она што сакавме и се обезбедува поголема ефикасност во игра за распоредување, пониски трошоци и за пократко време-на-пазар за нашите постоечките оператори." Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 bitcoin казино нас без депозит бонус.
Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. bitcoin казино сад слободен врти.