исплати за texas holdem турнири

казино ноќ покана бесплатен темплејт

Њу Џерси е регулирана онлајн игри на пазарот видов приходи се зголеми од една и шестата година на година во септември, иако сума претставува благо намалување од претходниот месец.Според бројките објавени во четвртокот од страна на државата Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE), Њу Џерси-лиценцирани онлајн коцкање сајтови пријавени приходи од $12m, $200k помалку од сајтови reaped во месец август.Сепак, оваа бројка претставува 17.3% подобрување во однос на септември 2014 година е $10.25 м.Казино вертикална изнесува $10.25 м септември на вкупните приходи, додека покер anted до само $1.77 м.Казино бројка е речиси непроменета од август вкупниот но покер е картонче е околу $200k помалку од август е $1.98 m, а завршува на вертикална две-месец склоност на позитивен раст и означување на ново рекордно ниски за вертикална.Едноставно кажано, PokerStars, не можат да пристигнат наскоро доволно.На индивидуално ниво, сајтови работат под Borgata Hotel Casino & Spa онлајн лиценца доведоа пак со $3.38 m приходи, со $2.43 m од казино и $950k од покер.Цезар Интерактивна Забава сајтови генерирани $2.65 m, со $1.83 m од казино и речиси $821k од покер.Како и за казино-само сајтови, Tropicana генерирани $2.62 m, Златна Грутка заработил $2.42 м и Установи Казино Хотел објавено $944k, таа слика уште еден нов висок за казино, бидејќи сајт започна оваа пролет.Покер, исто така, постигна сите времиња ниски и во другите источно НИ регулирани онлајн игри на пазарот.На Делавер Лотарија вели вкупните приходи на државата три одобрени онлајн коцкање сајтови дојде до $156k, во септември, намалување на 2% од август е вкупно, но 8% зголемување во текот што сајтови заработени во септември 2014 година исплати за texas holdem турнири. Покер приходите падна на $24,523 во септември, 21.5% помалку од претходниот месец и околу $1,200 помалку од вертикална претходните ниски вода белег во јуни 2014 година казино ноќни работни места во близина на мене.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино ноќ bloomingdale њу џерси.