најблиску казино да saginaw мичиген

она што на времето не tesco испорака слотови промена

Yoshitaka Naito Крунисан Нова Strawweight Светски Шампион Marat Gafurov Доставува Kazunori Yokota со Петтиот Исправен на Задните Гол Задави Победа Плус: Timofey Nastyukhin Врски Рекорд со Шест Вториот Ко на Роб Lisita Може да 2016 – Бангкок, Тајланд: најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), потресен преполната Влијание Арена во големиот град Бангкок во ЕДНА: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ.Популарната Тајландски бендови Голем Задник и Bodyslam електрифицирани стадионот со адреналин-индуцирачки поставува како ЕДЕН спортисти излегоа на кафез за да се возбуди локалните борба навивачи во присуство.Во главниот настан, Yoshitaka Naito на Јапонија беше крунисан за нов Strawweight Светски Шампион со поднесување Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke.Посетете ја официјалната ONE: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ фото галерија со кликнување: https://www.dropbox.com/sh/ivh34n9pza3q94o/AADwuMwRg-gnDecd5AIBoQyTa?dl=0 Во главниот настан на ЕДЕН: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ, Јапонија Yoshitaka "Nobita" Naito задржа својот без пораз запис од соборувањето Тајланд е Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke, победа од доставување да го фати на ЕДЕН Strawweight на Светското Првенство. Dejdamrong започна многу силни во првиот круг, имајќи Naito на крајот на својот thudding нога клоци и моќни директно удари додека успешно кутии takedown обиди.Во вториот круг сепак, Naito направи прилагодување и беше во можност да влечете Dejdamrong на предниот каде Јапонскиот борец да се искористи неговиот надреден grappling вештини да го контролира својот противник.На крајот дојде во четвртото коло како Naito конечно беше во можност да изврши Задните Гол Задави тој бил брка низ рунда.Во ко-главниот настан на вечерта, владеел ЕДЕН Featherweight Светски Шампион Marat "Кобра" Gafurov импресиониран со друг Задните Гол Задави поднесување над Јапонски ММА ветеран Kazunori Yokota да остане без пораз, како професионална мешани боречки уметник најблиску казино да saginaw мичиген. Gafurov контролирани Yokota текот на траењето на рунда и во впечатлива и grappling размени пред обезбедување заврши во вториот круг.Победата е Gafurov е 14 права, неговиот петти директно од Задните Гол Задави, а првата успешна одбрана на титулата.Во многу очекуваната matchup помеѓу две исклучително агресивен борци, Русија Timofey Nastyukhin потребни само шест секунди за да се запре Австралија е Роб Lisita во првиот круг, врзување ЕДЕН Шампионатот рекорд за најбрз нокаут најблиску казино на свети џорџ јута. Nastyukhin се сретна Lisita во центарот на кафезот штом заѕвони ѕвоното и веднаш исечени Lisita со право кука дека падна на Ауси.Само една секунда подоцна, технички земјата удар слета да ги запечати договорот.Полски мешани боречки уметник Marcin Prachnio и Бразилецот Leandro Ataides pummeled едни со други со казнувањето комбинации во текот на три круга на цврсти акција на задоволство на преполната толпата.Тоа беше во близина и gruelling рунда која несомнено остави двајцата борци исцрпени од конечниот бел.На крајот, Prachnio покажа малку повеќе надолу се водат и не е доволно само да се на работ од Ataides, победа со едногласна одлука во судир на тешки-hitters.Локалните ММА ѕвезда Шенон "Еден Шин" Wiratchai беше емотивна по новите победници во текот Мјанмар е Kyal Linn Аун, победа од поднесувањето за прв пат пред пријателите и семејството во неговиот роден град Бангкок најблиску казино да saginaw mi.
Wiratchai демонстрирани неговата неверојатна точни впечатлива на почетокот, пред да се донесе е важно за земјата каде што Аун бил во стилски штета.По стекнување на планината и означување Аун со тешки лактите, Wiratchai зеде својот противник е назад и се обезбедени борбата завршува задави.Брзо-растечка featherweight можноста Христијански "Воин" Ли се тргува молња брзо штрајкови со Филипини Роки "На Забрана на" Batolbatol за малку повеќе од половина од првиот круг, победа од судијата прекин на изрез неговиот петти директно победа во внатрешноста на ЕДЕН Шампионатот кафез.Ли потресе Batolbatol со десната рака и имал му се притисне до против кафез каде што отпочнало flurry како Филипински падна на платно она што на времето не tesco испорака слотови промена. Yodsanan "Малку Тајсон" Sityodtong живеел до неговиот прекар, победа со технички нокаут во текот Камбоџа е Khon Sichan, изложен огромна моќ со секој штрајк.Цртеж овации од публиката по секоја слета удар, Sityodtong е гром тупаници, клоци и колената се покажа како премногу за Sichan кои се распарчи на предниот и беше завршен минути во прв план она што на времето не tesco испорака слотови станат достапни. Cambodian борец по пат на Тајланд, Kritsada "Сон на Човекот" Konsrichai започна спектакуларно вечерните часови на свет-класа на мешани боречки вештини акција во ЕДНО: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ со технички нокаут победа над колеги Cambodian, Kev Hemmorlor, победа од земјата и фунтата во првиот круг.Во вториот прелиминарната рунда, без пораз strawweight можноста Pongsiri Mitsatit на Chiang Mai направи брз работа на Мјанмар е Вие Thway Ne, започнувајќи катастрофални серија на колена на теренот да заработи победа во првиот круг.Официјални резултати за ЕДЕН: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ ЕДНА Strawweight Светското Првенство рунда: Yoshitaka Naito порази Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke со Поднесување (Задна Гол Задави) во 4:00 минути на круг 4 ЕДЕН Featherweight Светското Првенство рунда: Marat Gafurov порази Kazunori Yokota со Поднесување (Задна Гол Задави) во 4:25 минути на круг 2 Catchweight рунда (73kg): Timofey Nastyukhin порази Роб Lisita со Нокаут во 0:06 минути на круг 1 Catchweight рунда (95.8 kg): Marcin Prachnio порази Leandro Ataides од Сплит Одлука Лесни рунда: Шенон Wiratchai порази Kyal Linn Аун со Поднесување (Задна Гол Задави) во 2:17 минути на круг 1 Featherweight рунда: Кристијан Ли порази Карпести Batolbatol со Вербални Поднесување (Удари) во 2:14 минути на круг 1 Catchweight рунда (62kg): Yodsanan Sityodtong порази Khon Sichan од TKO (Удари) во 3:44 минути на круг 1 Strawweight рунда: Pongsiri Mitsatit порази Вие Thway Ne од TKO (Удари) во 2:24 минути на круг 1 Strawweight рунда: Kritsada Konsrichai порази Kev Hemmorlor од TKO (Удари) во 1:58 минути на 1 круг Во случај да сте ги пропуштиле акција се најавите за да www.onefc.com/livestream за целосна реприза на тепачки на само .За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот™, ве молиме посетете ја www.onefc.com и следете го на Твитер и Instagram @ONEFCMMA и Facebook во www.facebook.com/ONEFCMMA За ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 75+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, Фигура во ЖИВО, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што на времето не tesco испорака слотови за ажурирање.