листа на блок коцкање сајтови

belle на батон руж казино ресторани

Азија sportsbetting stalwarts 12Bet го потпишаа како кошула спонзор на Баркли Премиер Лига фудбалски клуб Виган Атлетик.На договор, рече да се најдоходовната во Виган историјата, ќе се кандидира на две години, со опција за една третина.Виган Атлетик маркетинг главен Нил Рајан забележани дека "да се обезбедени како значителен надомест од висок профил бренд како 12Bet покажува јасно каде што клубот се случува и ние сме во потрага напред за да работат со нив за да ги постигнеме нашите колективни цели." 12Bet извршен ДИРЕКТОР Rory Андерсон беше подеднакво среќни да имаат обезбедено договор "кој ќе ни даде голема изложеност и во велика БРИТАНИЈА и на глобално ниво, обезбедување на добра платформа за да се промовира нашата основна премиса: во игра фудбал обложување." 12Bet неодамна одби да го обнови сличен договор со шпанскиот страна Sevilla, па ова Виган договор ги става точно назад од каде што сакате да биде видлива на телевизии низ Азија.На различни пистата во нашиот Премиер Лигата модна ревија, Bodog Европа се справи со West Bromwich Albion ВО странска валута се опиплива форма со откривањето на Baggies' нов комплет листа на блок коцкање сајтови.

Bodog Европа маркетинг менаџер Мајк Bohan и Bodog Бренд ПР Директор Ед Pownall беа на страна за настанот, како што биле клуб менаџер Рој Hodgson и неговиот лето signings Gareth McAuley и Били Џонс.Заедно со Золтан Gera (откако неговиот згреши глуждот лечи), Hodgson се надева дека ќе успее да додадете 'два или три' повеќе играчи да ВБА списокот за оваа година, вклучувајќи ги и квалитетен чувар.На Baggies започне новата сезона против Man U, и Северна Ирска меѓународни McAuley е во потрага напред за да squaring надвор против Вејн Руни е нов £10k коса трансплантација.Новиот дом дресови ќе бидат достапни преку ВБА веб-сајт од 15 јули, со далеку комплет доаѓаат 29 јули, но веќе облека производител Addidas' најбрз продажба на пред-продажба во последниве години.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre листата на најдобро да се најлошите раце во texas holdem.