Belle на батон руж слот машини

кунг фу панда блек џек

Поранешниот Филипински полициски началник Wally Sombrero повлекоа огромен гнев на Сенатот комитетот за истрага за неговата наводна улога како bagman за игри оператор Џек Лам. Sombrero (на сликата), кој избегал од Филипини на јануари 17, откако беше обвинет за помагање на Лам е наводните напори за поткуп локалните владини претставници, се врати на земјата во вторникот. Sombrero имаше игнорира три претходни судски покани да се појави пред Сенатот комитетот, и неговото сведоштво на четврток направи многу малку за да спечелвам самиот да Сенатори.На ноември 26, видео надзор во Градот на Соништата Манила казино забележани Sombrero доставување на хартиени кеси содржат P50m (US $1m) на две Бирото за Имиграција службеници – Ал Argosino и Мајкл Robles – наводно за да се ослободи од некои од 1300 Кинески работници кои би биле уапсени неколку дена порано за да работи без дозволи на нелегални онлајн коцкање работа на Лам е фонтана во моментов Казино во Кларк Freeport.Десно од почетокот, Sombrero иритирате Сенаторот Ричард Гордон со тврдејќи дека "нема изнудување или примање поткуп" се одржа во казино, наместо карактеризирање на предавањето на вреќи на парични средства како "payoff." Гордон ги предупреди Sombrero да се запре поделбата косите и "само кажи ја вистината" или комитетот би се однесувале кон него како на непријателски сведок.Префрлувањето НА вината ЗАПИРА НАСЕКАДЕ Конфузија царува над изворот на пари на оние хартиени кеси belle на батон руж слот машини. Sombrero сведочеше дека Лам позајмил пари од Градот на Соништата Манила junket оператори и дека готово дојде од казино кафез.Но Sombrero, исто така, тврди дека парите во кеси не доаѓаат од Лам, но од онлајн коцкање обезбедувачи на услуги за изнајмување на простор во Лам е фонтана во моментов сопственост кунг фу дама слот машина. Sombrero е основач на нешто што се нарекува на Азиските Игри Обезбедувач на Услуги Асоцијација (AGSPA), која тврди дека да се претставуваат бизнис процес аутсорсинг компании.Но, и покрај се формираат скоро две години, AGSPA веб-сајт останува ништо повеќе од 'наскоро' целниот страница.Лам е преведувач Алекс Ју сведочеше дека P50m дојде од junket оператори Jimei Група, Bota Клуб и Среќен Титан, и дека Лам со намера да добиете дополнителни P50m од онлајн коцкање оператори во Кина да се сретне Argosino и Robles' барања кунг фу метежот казино борба.
Jimei е основана од страна на Лам, додека Среќа Титаниум е воден од Лам бизнис партнер, Чарли 'Atong' Ang, кој, исто така, наводно, главите нагоре Meridien Vista Игри Корп Sombrero првично тврдеше дека тој не сака да биде оној кој го повлекол пари од казино кафез, па Ју наложено Sombrero да се пријават двајца мажи – Вилсон де Исус и Мартин Corpuz – да се направи повлекувања.Сепак, Ју сведочеше дека тоа беше Sombrero кои кријат де Исус и Corpuz, и Sombrero подоцна потврдил дека тој не знае пар, се прашува Сенаторот Гордон да ги предупредат Sombrero дека тој бил "се граничи со презир" од страна на "заштита на себеси од примање поткуп, изнудување." ВТОРИОТ ПЛАЌАЊЕ ABORTED, НО НЕ се ВРАЌААТ Sombrero, исто така, тврди дека тој би советува Ју да не направи вториот плаќање на P50m да Argosino и Robles бидејќи ниту еден од Кинески работници биле ослободени по првата исплата. Sombrero – кои првично се тврдеше P2m на оригиналниот P50m плаќање, како неговата "такса' – призна дека тој би исто така се чуваат на P10m дека Ју беше дадена на него како делумно плаќање на вториот P50m кунг фу панда блек џек. Sombrero рече тој би допрва треба да врати парични средства на Ју, бидејќи тој и Lam е група мораше да направи некои "сметководство" во врска со судски трошоци. Argosino и Robles, кои беа ослободени од BI откако скандалот се скрши, се држат до нивните претходни приказна во четвртокот, кажува на комитетот дека тие би побарале пари како доказ да се изгради мито случајот против Лам.Комитетот изрази интерес за добивање на Лам страна на приказната директно од изворот, но Лам е адвокат Рејмонд Fortun изјави на комитетот дека Лам немам намера да се вратат во Филипини.Отстранување проблеми отстранување ПРОБЛЕМИ за СЕБЕ ВО ПОДНОЖЈЕТО По неговото враќање на Филипините, во вторникот, Sombrero кажано локалните медиуми дека "ако некој може да докаже јас сум middleman или јас знам Џек Лам, јас дури и не треба расправа, јас ќе одам директно во затвор." Но Sombrero свој Скопје профилот агресивно се промовира својот "блиски лични и професионални односи со клучните службеници на важни владини агенции", вклучувајќи го и Бирото за Имиграција. Sombrero вели дека ова "широка мрежа" му овозможува "да послужи како вонсудски 'неволја стрелец" кои можат да се забрза 'win-win решенија" со најголема дискреција." Национално Биро за Истраги обвинет Sombrero, Лам, Argosino, Robles и BI интелигенција главен Чарлс Calima под Анти-Мито и Коруптивни дејства на 27 јануари. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre гранд казино la mamounia marrakech.