колку слот машини не бис бостон имаат

тоа е блек џек дефиниција

RotoTracker овозможува лесен резултати следење на Дневни Фантазија Спорт колку слот машини не бис бостон имаат. RotoTracker е нов веб-базирана платформа дозволувајќи им на Дневни Фантазија Спорт (DFS) на играчите да ги пратите на нивните резултати и да дознаете каде се нивните предности лага.Лансиран во јуни 2015 година како одговор на зголемената играч на побарувачката, RotoTracker пополнува празнината на пазарот за играчи бараат да се подобри својата игра.Во текот на бета-фазата на тестирање на производот е сосема бесплатно за секој кој ќе се пријави преку RotoTracker.com веб-сајт. "RotoTracker е возбудлива нова алатка која ќе поднесе жалба на сите DFS играчи," коментари RotoTracker Доведе Инвеститорот, Ник Џонс колку слот машини не довер падови имаат. "Големи DFS оператори, како што се FanDuel и Нацрт Кралевите им овозможи на играчите да извозот на нивните сурови податоци, така што тие може да се анализираат нивните резултати.Но кратко за увоз на податоци во табеларна пресметка формат, немало ништо на пазарот кој им помага на играчите да се разбере нивните перформанси до сега." Во просек околу 40 милиони Американци* се игра Фантазија Спорт секоја година со оваа бројка го поставите да се прошири колку слот машини не четирите ветрови казино се. RotoTracker е компатибилен со двете FanDuel и Нацрт-Кралевите (кои заедно го сочинува 90% од DFS пазарот*) така што суровини изнесените податоци може да се комбинираат и разбрани во формат повеќе место за играчот да се вари и – уште поважно – лесно за нив да се анализира.Поддршка за повеќе сајтови ќе бидат доаѓаат во блиска иднина.Клучните карактеристики вклучуваат лесно испратите способности, графикони, противник анализа, плус голем број на филтри и извештаи да им помогне на играчите се разбере каде што може да се подобри својата игра и стратегија.Мајк Незнабожец, RotoTracker Ко-основач & онлајн игри индустрија ветеран, коментари: "инспирацијата RotoTracker дојде од години на играње на онлајн покер и фантазија спорт.Проучување на игри, противници и што е најважно мојот добивки и загуби со текот на времето отсекогаш беше мој пристап.По игра DFS, бев погоден од недостатокот на било analytics алатки на пазарот. RotoTracker ќе даде DFS играчи предност, овозможувајќи им да ги пратите на повеќе игри, облози и противници на дневна основа." * Статистика извори од www тоа е блек џек дефиниција.
BloombergBusiness.com За повеќе информации, слики или за понатамошен коментар & интервјуа ве молиме контактирајте Маркетинг & ПР Менаџер: Саманта Bevington, е-пошта [email protected] или јавете се на +447979046067. Белешки за да Уредник: RotoTracker е дел од Осигурач Медиа Корп, која вклучува експанзивна портфолио на онлајн игри медиумски портали и алатки: pokerfuse.com / pokerindustrypro.com / f5poker.com / combonator.com / rototracker.com во Сопственост и водени од професионални покер играчи, DFS играчи, новинари и маркетинг и ПР професионалци, Осигурувачот Медиумите е богатството на знаењето кога станува збор за обезбедување на информации до igaming индустрија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.