колку слот машини не четирите ветрови казино се

тоа е областа слот

partypoker претрпе срам на критична серверот грешка во средината на она што би требало да биде и една од најпознатите зборуваше за во неделата во онлајн покер соба модерната ера, поделба на покер заедница, и tarnishing компанијата бренд.Како што гледав на нови partypoker ТЕЛЕВИЗИЈА реклама на YouTube, ветувајќи светот, јас погледна Philipp Gruissem и не можеше да се замисли повеќе совршен изглед германски.Јас никогаш не го германскиот јазик во училиште.Тоа беше француски и Велшки за мене.Но, јас не знам еден германски збор, и јас го гледам користи целиот покер заедница, и денес колку слот машини не четирите ветрови казино се.
Schadenfreude.Јас ќе те спаси пребарување на Google тоа е блек џек дефиниција. Schadenfreude значи да се искапат во нечија несреќа, и по partypoker претрпе ноќ што го направија Gabriella Papadakis е срамота Олимписки брадавица се лизга изгледа стандард, постојат многу капење во базен на крв.Прашај било фотограф тајната зад совршениот покер шут, и тие ќе ви кажам тоа е во очите.Пред викенд дошол да го спаси девет до пет, Мајк Sexton изрази видео што имаше леќа peering преку windows да душите на Сем Trickett, Anatoly Filatov, Philipp Gruissem, Роберто Romanello и Џони Lodden во обид да dramatise нов почеток за онлајн гигант.Недела е денот.На последниот ден од $10m ГДД КО Серија тоа поле е слот id. Sexton наречен недела на 'раѓањето на нови partypoker.' Поранешниот WPT demigod беснееше ентузијастички за покер соби нов софтвер, нова табела распоред, ново неделно $10m гарантира онлајн mtt структура, $20 милиони гарантира Онлајн МИЛИОНИ и над $200m во гаранции закажани за partypoker ЖИВЕАТ настани во текот на следните 12 месеци.И тогаш се случи тоа.Иглата преминал рекорд.Пенкало искинале преку хартија.Момчето истурам го тестото во воздухот падна.Сето тоа отиде цицки нагоре.Десетици турнири откажани.Парични игри нарушени.И, кој знае колку штета на брендот претрпел, во време кога бевме почнуваат да веруваат дека можат сериозно предизвик PokerStars доминација.Сајтот беше брзо да се извини.Том Води, MD, напиша на partypoker блог: "Тоа беше катастрофа за нас како играчи, ноќта на нашиот најголем некогаш PKO турнири и во пресрет на промоцијата на нашата нова Сила Серија.Јас разбирам дека некои играчи не може веднаш да се вратат на partypoker оглед на нивните искуства во последните 24 часа и јас очекувам да ја видам некои големата облоги во нова Сила Серија MTTs кои ја стартувате од денес." Причина за прекинот е серверот се расипува.На расчистување на работата почна со ветувања за да се направи погодени играчи целина, и $2m во дополнителни гаранции додадена на следната недела е Моќ Серија распоред.Премногу Големи За Нивните Чизми?Како што ploughed преку социјалните медиуми тирадите за завртка-up, се чини дека заедницата е поделена на оваа.partypoker е лојални приврзаници, beefed од страна на бран на enthused навивачи кои биле фатени во вител на МИЛИОНИ брендирање успех, се борат против naysayers и trolls.Најголемата критика се чини дека да се биде levelled на фреквенцијата на овие видови на инциденти и partypoker е недостаток на инстант повратни информации и решение-ориентиран одговори.Едно прашање многу се прашуваат што е ако partypoker имаат способност во хардвер и оперативните човечки ресурси за спроведување на сите овие предложени измени во следните 12 месеци?Се сили да се ветувачки undeliverable?Времето ќе покаже.Јас се сомневам во тоа.На интернет и во живо на турнирот пазарот не има на ова ниво на натпреварот од Американската онлајн покер играчи беа во можност да се добие маст игра онлајн покер наместо на добивање на масти гледа неми ТВ емисии.Партијата има на педалата за метал.Тоа би било убаво да се овозможи раст да се случи органски, но Водите, Sexton и ко., се стои во текот на крвав хаос кој е PokerStars и тие знаат дека мора да се оди за да го убие.Пожари се качил ладно.Оски пренасочени од сечкање на дрво, и наместо тоа, да го мамут дека е PokerStars.Трпение од страна на младите padawans.Трпение.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тоа е областа слот.