кралското семејство на слотот за слободни

mafiabike blackjack d 26 complete bmx

Шпанските власти објавија оваа недела на формирање на комисијата што ќе работат за да се запре натпреварот-решавањето во Европската нацијата спортски настани.Креирано од претседателските цел, комисијата ќе вклучува претставници од земјата игри регулаторната панел, национални за спроведување на законот, и на земјата спортски совет.Надвор засегнати страни, како што се претставници од спортски лига и sportsbooks, исто така, ќе бидат вклучени кралското семејство на слотот за слободни. "Целта на ова ново тело ќе биде да развие акциони планови, препораки, или дијагнози за откривање, спречување и сузбивање на криминалитетот, незаконски активности од областа на спортски натпревари и измама во обложување," орден прочитате.Меѓу инциденти кои е побарано органи за да се направи овој потег се вклучени натпревар во La Liga, Шпанија е топ професионална лига.Мај 18, на последниот ден од сезоната, Валенсија го победи Valladolid 2-0 и со победа зацврсти своето место во 2019-20 uefa Лига на Шампиони, која има најдобрите екипи од цела Европа и е една од најпопуларните спортски лиги низ светот.Помалку од три недели подоцна, истражувачите тврди како многу како седум Valladolid играчи conspired со банда да диригира исход.Службениците за спроведување на законот рече дека нема докази Валенсија играчи или персонал беа вклучени во планот.Комисијата ќе биде назначен со развивање на систем за рано предупредување кој ќе ве извести службеници при сомнителните активности се јавува.Тоа исто така нема да биде ограничена на само следење фудбал.Корупцијата поврзани со манипулација на спортски натпревари и измама во обложување поврзани со спорт и коњ тркачки е една од најголемите закани за спортот, како што тоа го поткопува своите вредности и alienates навивачи," министерството рече.Тоа ќе ги исполнат барем два пати во годината и да бидете одговорни за креирање препораки и акциони планови.Тоа, исто така, ќе се воспостави постојана комисија која ќе ги анализира натпревар-одредување и да ги достават идеи до комисијата за тоа како такви шеми може да се детектира и спречи.Кон крајот на Мај, за испитувачите објави своите планови да се уапси 11 лица за нивната наводна улога во натпреварот-одредување на шема во која беа вклучени поранешни и сегашни La Liga играчи.Меѓу оние кои беа уапсени во осилото беше поранешниот Реал Мадрид defender Raul Браво.Властите имаат снимки на Браво средба со Borja Fernandez, Valladolid е капетан, пред Валенсија-Valladolid натпревар кралската на атлантис 1 казино вози рајот островот бахамите. Fernandez беше уапсен, како и.Двете лица беа ослободени на кауција.Истрагата откри дека натпреварите во Шпанија првите три професионални поделби беа насочени, власт, рече.Во една прилика, sportsbooks пријавени невообичаена активност како обложување рачка за една секунда-поделба на натпреварот беше 14 пати повеќе од просечниот износ за сличен натпревар.Во 2018, УЕФА, Европски фудбал е владејачко тело, забележана необична обложување модели за второ ниво натпревар меѓу домаќинот Huesca и Gimnastic de Tarragona рулет победникот од lee учител.

By времето тие играа, Huesca веќе се обезбедени промоција на La Liga додека Nastic беше борба за да се избегне испаѓање и да остане меѓу втората поделба тимови.УЕФА ги споделија своите наоди со La Liga службени лица, кои потоа ги споделија своите извештај со шпанските власти mafiabike blackjack d 26 complete bmx. Nastic заврши влечење од 1-0 победа благодарение на гол во 72-то минута од натпреварот. mafiabike blackjack d 26 complete bmx - green.