трамп казино атлантик сити срушен

одморалишта светот catskills казино вести

Никогаш не дозволувајте да се рече дека покер не доаѓаат со драма.2012 ПРЕПОРАКИ на Филипини Главниот Настан се предвидени многу од тоа што Јужна Африка Диван Ле Roux остро надвор countryman Конрад Coetzer да ја освоиме титулата и $197,000 парите.Во драматичен глави-до-глава пресметка меѓу две Јужна Африка, Le Roux избега од канџите на елиминација со восхитувачка се прикаже на торзија цврстина, истакнати од страна на сите-во, пред пораз се движи само со 6h3d рака.Размислување тој имаше подобро страна на As4h, Coetzer смело се нарекува и беше еден картичка далеку од освојување на титулата кога 6d се појави на реката, помагање Le Roux пливаат назад во чип води.Водството изменета рацете повеќе пати после тоа, пред судбоносен финалето рака беше решено.Со Le Roux во commanding позиција, тој отиде за guttural со сите-во движи при вршење AhJd, принудувајќи Coetzer да се јавам со еден "во живо" Qd9h.Кога одбор блесна Jd, 8c, 6d, и 7c, тоа даде Coetzer надвор шут на притискање на отворен директно нерешено.За жал за него, реката слезе и го покажа 4h, давање на победа за да Le Roux со Џек пар и фали права во текот на неговиот countryman.Конечната Табела од Азија Покер Турнеја предводник на настанот имаа многу акција спакувани – и понекогаш, сам – моменти.Тоа е очекувано, се разбира, особено кога имате 10 конкурентна покер добрите сите се борат за престижната титула на 2012 ПРЕПОРАКИ на Филипини Шампион.На крајот, тоа беше Le Roux, кој застана на високи, каде што тој сега се приклучува на личности како Дејвид Saab, Нил Arce, Мајкл Cua, и Enrique del Prado како горди победници на АПТ Филипини Главниот Настан.За неговите напори, Coetzer не си одат дома со празни раце, bagging второто место и кул $104,000 трамп казино атлантик сити срушен. Доаѓаат во трета беше Рајан Хонг ($49,000) со четвртото место се случува да Оливер Spiedel ($37,000) и петтото место се случува да Хан Вук Ким ($30,800).Остатокот од топ 10 вклучува шестото место finisher, Nicandro Filart ($24,600), седмиот placer Френклин Acfalle ($18,500), осум placer Антонио Мартинс ($12,300), деветти placer Дејвид Steicke ($11,700), и десетина placer Адам Monaghan ($10,450).Во име на сите во CalvinAyre.com,, ние би сакале да испрати голема изјави на Диван Ле Roux за добро одигра турнир.Еве да надевајќи се дека ќе се трошат вашите добивки мудро, другар!Можеби започне со купување на нас некои пијалаци!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre трамп казино атлантик сити историја.