федерација француската де слот трки

казино де париз план salle

Конечниот чип брои јас неодамна разговарав со Крег McCorkell за рака што го видов игра во текот на WPT велика БРИТАНИЈА Главниот Настан.Раката ме интересира од стратешка гледна точка, па јас разговарав со него подоцна. Чип купишта на сите во табела 3.

Deadman може да ги направите сите корист.Мисла дека е сосема неверојатни моменти порано.Можете да го прочитате целосниот опис на рака токму тука.Живеат известување во покер турнири треба да се промени.Ние побарувачката лична интеракција со нашите ѕвезди повеќе од кога било досега.Што една страна е моето почитување на меморијата од тој турнир, а сепак јас никогаш не би можеле да го стори тоа за правда.Ми пишувате дека не е добро.Живеат известување служи на целта.Тоа им овозможува на луѓето да се провери за ажурирања кога патуваат во возовите.Но, тоа не треба да им обезбеди на ' рбетот-rattling рев.Покер е чудно животно за разлика од било кој друг вид на спорт или игра во колку што на крајот од играта е проституција и здодевни кога во споредба со претходните убодите и uppercuts што се случува кога турнирот е суета со vibrancy.На проституција и тмурна крајот од играта е достапен да се гледавме телевизија и на Интернет, и сепак, ние се потпираме на неколку парови на очното јаболко покривање на стотици, понекогаш илјади, на играчите во средиштето на битка.Некои од нив живеат турнири оператори неодамна го забрани Перископ.Ние треба повторно да се преиспита оваа одлука.Додека јас се разбере идејата за исклучување на неговата употреба за играчите, јас мислам дека тоа ќе потрае живеат известување на следното ниво.Имаше имав Перископ во тоа рака помеѓу Deadman и Dando, може да се сведоци на драма за себе.Со микрофон во прилог на мојот lapel, вие би можеле да имаат, исто така, ги слушаше мене commentating.На крајот на рака, може да се чуле коментари и мислења на другите играчи на масата, а можеби и Deadman и Dando.Играчи може да се чувствуваат дека тоа е премногу безлична.Јас не се согласувам.Сите големи живеат турнир репортери изгради однос со играчите.Тие, исто така, имаат одлични интерперсонални вештини.Тие може да се прибере пресуди на кој е talker а кој не е.Тие може да се изгради на овие односи со создавање на голем видео во живо содржина.Ајде да ги испита Deadman v Dando рака како пример. Deadman е загледан во душата на чип лидерот Павле Dando.За следните 5-минути, моето внимание е metronomic помеѓу двете.Тензијата е уникатен.Ова е покер.Луѓето се виткање настрана за еден анте надевајќи се да се притисне во пари.

Било потребно боја 6 федерација француската де слот трки. Слепи ниво 4. McCorkell не ме сакаат да зборува за рака бидејќи тоа беше особено се игра грижеа за одредена противник, но тоа беше очигледно од начинот на кој имав запишано на страна дека магацинот големини на оние кои не се вклучени имаше клучен дел да се игра во неговото донесување одлуки, но јас не го евидентира информациите.Недостатокот на информации не е секогаш вина на телевизија новинар.Тие се обидуваат да се добие во областа собираат што е можно повеќе информации пред да darting на нивниот компјутер за внесување на текст.Тоа е многу зафатен работа и преку собирање како многу раце како што може, ќе го пропушти шансата за детали.Одличен начин за подобрување на оваа состојба е да се има систем, при што живеат репортери внесете својата рака во стандарден начин, и Рака Replayer доловува информации и потоа се пушта надвор за гледачот.Јас верувам дека оваа форма на медиумите ќе биде поповолен отколку што на окото скенирање на писмено рака.Постојат моменти кога Страна Replayer не го направи на страна на правдата.На Deadman v Dando рака е одличен пример за тоа.Тоа би била совршена за Перископ, проследена само со креативно пишување и трето со Рака Replayer.Постојат некои од моите размислувања во врска со потенцијалните живеат известување промени, што се твои?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино де париз план des места. Живеат турнир известување треба нов слој на боја: Перископ, рака replayers и промени на чип точки може да се обезбеди право сјај.Ние се рака за рака во меур фаза на Светот Покер Турнеја (WPT) велика БРИТАНИЈА Главниот Настан.Јас сум стои на рамото на Симон Deadman.Тој е еден од повеќето вешти и плодна играчи лево во оваа игра.Тој е исто така еден од чип лидери казино де париз сместување salle. Сите рака информации 5 казино де париз план salle. PokerNews создал чип смета стан, но мислам дека ние треба да одиме еден чекор понатаму и ја имаат оваа технологија е вградена во табелите.Играчите треба да биде направен да ги обноват своите чип оџакот периодично со притискање на неколку копчиња на нивната маса.Ако не, тогаш продавачот може да изврши оваа задача.Тоа не се земе дека долго да окото десет купишта и внесете ги во систем.Тоа трае дури и помалку време за да ја прилагодите оџакот големини.Тоа не мора да биде точна на 1k чип, и тие може да го реши разлики за време на секоја пауза со целосна чип брои.Ние исто така треба да се промени начинот на кој ние рекорд раце.Таму треба да биде стандардизиран систем што ги олеснува пишувањето на процесот за телевизија новинар.Јас имам работено на голем број на back-end системи за секој штекер, и сите тие имаат едно нешто заедничко – тие забави писател надолу.Сите раце треба да ги содржи следните информации слот машина sono aperte. Позиција на секого во табела 2 слот не pagano piu.