гоблин долина слот кањонот флеш поплави

deltin jaqk казино брод panjim п

Минатата недела мистериозен компанија купи еден од најважните весници во коцкање индустрија во замав државата Невада.Сега, Лас Вегас Преглед-Весник потврдува дека парите зад Вести + Медиумите Капитал Група ДОО доаѓа од Лас Вегас и Макао Милијардер, и историјата на најголемата политичка донатор, Шелдон Adelson на Лас Вегас, Песок Корп вести, всушност, 'скрши' во Лас Вегас весникот по репортери таму, со помош или барем охрабрување на 7,500 член силна, Здружение на Професионални Новинари, стави заедно сите парчиња и дру линија директно да Adelson – ова иако LVRJ менаџер Мајкл Schroeder кажано говори staffers дека неименуван нови сопственици "сакате да се фокусира на вашите работни места .. гоблин долина слот кањонот флеш поплави.

не грижете се за тоа кои се тие." Според CNN Пари кои цитат беше expunged од еден член во уредувачкиот процес.Џенифер Robison, кој ко-bylined на кршење на член во вчерашниот печати прилог испратила во средата ноќта, "Welp, ние НЕ се фокусираат на нашите работни места," и "Лоши совети за него." Вторник, Adelson имаше наводно се тврди дека тој има "нема личен интерес" во хартија.Не-одбивање одбивање беше таму по сите.Откако веста беше објавена во јавноста, репортер, Керол се Држат испратила "без оглед на тоа кој го поседува Преглед-Весник, тие не поседуваат нас." На Adelson семејството потврди нивната сопственост во соопштението, кој беше отпечатен заедно со кршење на членот велејќи: "Оваа недела, со секоја од Републиканската кандидати за претседател и на национални медиуми опаѓачки на Лас Вегас за година е последната дебата, ние не сакаме најава да го одвлекува вниманието од важните улога Невада продолжува да игра во претседателските избори." Дебатите се одржа во Adelson е Венецијански Лас Вегас. гоблин долина државен парк слот кањонот јута.