топла рок казино атлантик сити

osrs best in slot magic ring

До 52.31% од година-to-date, Бојд Игри (NYSE:BYD) акции е ѕвезда меѓу игри акции.Но барем еден аналитичар, вели дека казино оператор не може да биде добивање на сите восхит тоа го заслужува.Во нова белешка за клиенти, Stifel аналитичар Стивен Wieczynski повторува "купи" оценка на Сем е Град оператор, додека укинување на неговата целна цена за името да $82 од $80 топла рок казино атлантик сити. Тоа подразбира главата на околу 28 проценти од Мај 27 блиску.Аналитичарот извештај што следува инвеститор ден средби со Бојд директори, вклучувајќи CFO Џош Hirsberg.Ние одиме подалеку импресиониран со BYD е извршување, и да ни се чини трендови низ своите Лас Вегас локалното Население (LVL) и регионалните сегменти продолжи да биде стабилна," рече Wieczynski.Лас Вегас-базирана компанија работи 28 игри места низ 10 држави, вклучувајќи ги и 11 во својот роден град.Неколку од Бојд е Грев Град места остануваат shuttered.Но, Невада COVID-19 казино ограничувања ќе биде нешто од минатото на 1 јуни и сообраќај трендови се подобрување во центарот на Лас Вегас, каде Бојд е на врвот на операторот топла црвена рубин слотови бесплатно симнување. Wieczynski вели големо прашање кое треба да се одговори е колку од Бојд е ново стекнато муштерии е леплива, како и одржлив дека бизнисот е.Тоа е тешко прашање за да се одговори на ова juncture.Но директори изјави аналитичарот дека многу од компанијата е оценет играчи не се врати, а кога го прават тоа, дека може да се надоместат загубите меѓу поновите, минливи коцкари.На 9.57 проценти се добие оваа недела и покрај тоа, Бојд акции неодамна се приклучи други играчки имиња во надолна линија, пролевање речиси девет проценти од својата април врв.Сепак, акциите на Орлеанс оператор најчесто се фаворизира на Вол Стрит, со аналитичари истакнуваат индустрија-водечки маргина проширување, сила во регионалните пазари, затворен-up побарувачката од 55+ демографски, и често се занемаруваат од спортско обложување приказна.Во комбинација, овие фактори може да го направи тоа идеално време да се ревидира Бојд акции, особено со исклучување на своите последни издигнувања топла богата казино бесплатни монети. "Ние веруваме дека сега е одлично време да се прави работат на оваа приказна.Она што ние продолжуваме да допаѓа најмногу за BYD приказна во блиска е дека тоа не мора толку многу ризици поврзани со спортско обложување/iGaming еуфорија," рече Wieczynski.Бојд е сопственик и пет проценти од FanDuel, давајќи ниско-ризични авенија во зголемувањето на бројот на спортски wagering во НАС, и можно monetization алатка треба да Трепет Забава-спин-оф на sportsbook оператор.Додека голем број на регионални казино акции се добива признанија за маргина подобрувања во пресрет на coronavirus пандемија, прашањето сега станува: може да оператори одржување на оние возвишени маргините и да ги задржи во или над 2019 нивоа?Wieczynski верува Бојд може да го направи токму тоа, и дури и да се изгради на последните маргина додатоци.Комбинираат дека со постарите добивање на вакцинирани и да се враќаме на казина, и FanDuel "повик опција" и Бојд останува еден од најпознатите катализатор богати имиња во индустријата за игри. "Секој катализатор ние истакна треба да помогне да се вози слободни парични текови повисоки", вели аналитичарот osrs best in slot magic ring. "Ние веруваме BYD може да генерира ~$4/споделување на годишно се движат напред, кој треба да им овозможи да започнете со купување назад акции повторно или да донесе назад на дивиденда.Ние веруваме BYD ќе заврши годината со нето потпора околу 4x." osrs best in slot magic gloves.