казино блиску до санта роса

казино блиску до приморскиот орегон

Земјиште казино директори даде сведоштво Со две спротивставени записи на интернет коцкање легализација воведе оваа сесија, и натпреварот од околните држави расте, Пенсилванија (сад Домот на Претставници спроведе претрес оваа недела во која земја казино директори даде сведоштво на предметот.Куќата Игри Надзорен Комитет слушнале докази среда од Harrah ' s Philadelphia Генерален Директор Рон Бауман и Цезар Забава Група Извршниот Потпретседател Јан Џонс Blackhurst.Дуото предвидени за внесување на членовите на комисијата за сè, од регионален натпревар на Интернет за коцкање казино блиску до санта роса. Blackhurst рече дека онлајн коцкање е веќе распространети во Пенсилванија и остатокот од земјата:"Интернет игри е тука да остане, без разлика дали тоа е регулиран со производот или дали тоа е нелегална производ.На Интернет не се случува далеку," таа посочи."Денес е реалност е дека Интернет коцкање се одвива во сите 50 држави, речиси сите на нелегално.Тоа е една средина, која е зрела за измама и криминалните активности, и тоа не обезбедува даночните приходи."Наместо на спротивната тоа, одговорот е правилно да се регулираат и лиценца онлајн коцкање, Blackhurst предложи, истакнувајќи дека веќе постојат примери за тоа како ефикасно ова може да биде во Делавер, Невада и Њу Џерси.Легализирање онлајн игри може да се создаде побезбедна коцкање искуство со додавање на државна регулација и заштита на потрошувачите, Blackhurst сведочеа.Високи Цезар Забава извршен рече дека стравувањата дека онлајн коцкање ќе cannibalise земјиште игри бизнис имале, се покажа како неосновано, и наместо тоа на нов жанр беше можност да се промовира земјата елемент во индустријата калифорнија. Blackhurst заклучи нејзиното сведочење, велејќи дека тековните напори на федерално ниво да се забрани онлајн коцкање биле загрижени за неа, бидејќи овие носи потенцијал за федерални пречки во контрола на поединечните држави секогаш имале над коцкање.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино блиску до santa fe ново мексико. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино блиску до приморскиот орегон.