казино med бонус uden indbetaling

како да се движат на покер чип помеѓу прстите

hile казино индустријата коментатори се направи разлика помеѓу земјата-базирани казина и онлајн различни, една работа на два сектори имаат заедничко е потенцијална закана од cyberattack. Професионални услуги поделба која GLI има е многу силна и е растечки.. казино med бонус uden indbetaling. особено во однос на [услуги како што се] безбедност и закана за оценување," Г-дин Хјуз рече.
Ние сме континуирано се поставувани од страна на оператори и производителите " Како можам да бидете сигурни дека мојот софтвер е сигурен, мојата систем е безбеден, мојот операции се безбедни од cyberattack точка на гледање?'" e додаде: "GLI се прават многу повеќе работа, и тоа треба да излезе на [пазарот] побарувачката за повисок квалитет и тестирање.Во минатото, производителите ќе дојде до GLI бидејќи тие се потребни за да се добие сертификација да се стави на нивните производи во пазар.Навистина она што тие се фокусира на сега како е да се направат своите производи како висок квалитет и во согласност со голем број на прописи, освен само на игри прописи." р Хјуз, рече придобивките од мултидисциплинарен приод да се однесуваат не само на производот безбедност, но исто така и на способноста на производ производител да се движат брзо да се воведе производ на нови пазари кога можности можат да произлезат казино med директниот utbetalning utan svensk отстранете. Кога ќе се развива производ од раните фази, тоа може да биде една година до две години пред да се излегува на терен, и така како промени на пазарот сакате да бидете во можност да многу брзо да се прилагоди на тоа и да ги искористат можностите," Г-дин Хјуз додаде.ne на теми во последните Глобалната Гејминг Expo (G2E) Азија 2016 година во Макао е патот на развој кои се однесуваат на електронските игри на среќа машини во казина.Во G2E Азија панел модерирани од страна на GGRAsia, високи раководители од три добавувачи на опрема смета теми како вештина-базирани игри и т.н новина производи кои се фокусираат повеќе на забава отколку традиционалните коцкање казино med 50 kr innskudd. Ние сме сведоци на повеќе социјални елементи на игри – [производи, вклучувајќи] играње или pooling со другите луѓе – играње со формати на датотеки како што се електронските маса игри [ETGs] каде што вашиот RTP се дели меѓу играчите – значи, ако јас [како играч] направи добро, ќе го стори добро, но не во однос на целокупната RTP се резервирани за вештина, која е малку чудно: мислам дека ние ќе видите повеќе од тоа." - e додаде: "На регулирани пазари – и GLI само се занимава со оние пазари – ние се види многу нови категории и многу новина работи што се случуваат.Сите тие се "под хаубата" на моментот, но мислам дека со новиот казино својства отворање на Филипините, на пример, тие се навистина во потрага по нешто што нели беше видел." р Хјуз вели: "Некои од нив [новите идеи] се за тоа колку играчот е во сооднос со уреди: така што гледате се повеќе automations [во игри] и повеќе интеракции – и различни начини да се справи со играч – наместо она што ние ќе ја видите во традиционалната игра." GRAsia праша Г-дин Хјуз ако тој го очекуваше би било какви дополнителни ажурирања во Макао пазар или да технички стандарди или со прописите со кои се регулира, односно, EGMs и ETGs, по состанок во декември од новиот директор на локалните регулаторот, Игри на Инспекциски надзор и Координација на Бирото, исто така, познат по своите португалски acronym DICJ. Јас не забележав ништо [различни] од нашата страна на нештата, освен голема волја да се вклучат," рече Г-дин Хјуз на GLI како да се движат на покер чип помеѓу прстите. LI е еден од седум игри лаборатории одобрени од страна на Макао регулаторот. Тој беше многу заинтересиран да се слушне нашите погледи и мислења за работите на глобално ниво, и беше.. како да се движат нагоре во удели покер. занимава со нас во однос на локалната лабораторија за обезбедување на текст; и ние сме во потрага напред за да работат постојано со MPI [Macao Политехничкиот Институт] и DICJ, за давање добри информации за модератор," рече Г-дин Хјуз.e додаде: "Ние постојано се погледне за да MPI за инженери да дојде на одборот [со GLI].Ние мислиме дека тоа е голема партнерство, и дека имаме малку од вредност за да додадете таму, и тоа ќе биде од корист за двете страни." како да го менувате llr слот.