театар казино barriere enghien les bains

kenwood точно 2 слот toaster

Округот оринџ во Државата Њу Јорк може наскоро да стане еден од главните игри хаб ако Места Светот Catskills' план за да отворите нов електронски игри на среќа казино во кои се борат Newburgh Центар дојде до зацртаната цел.Проектот првично беше определен за поранешна Nepera Хемиската фабрика во селото Хариман, сепак, оние планови падна преку по животната средина преглед на земјата покажа дека тоа е повеќе загадена отколку што тоа беше претходно мислев дека и не би се buildable за речиси една деценија.Долгорочна визија: Во неодамнешната изјава на Време Хералд-Снимање, Genting, матичната компанија на Одморалишта во Светот, рече... "Развој на видео игри машина објект во Округот оринџ има, за многу години, се дел од Одморалишта Светот е долгорочна визија за Долината Хадсон и Catskills.Тоа ќе создаде стотици добро платени синдикати работни места, генерираат значајни приходи за Њујорк јавните училишта, и е важен чекор во обезбедувањето на долгорочна одржливост на Одморалишта во Светот Catskills." Овозможување на законодавството: Законодавство спонзорирано од државата Сен театар казино barriere enghien les bains. Џејмс Skoufis (D-Долината Хадсон) беше донесен во јуни 2019 дозволувајќи им на видео-лотарија терминали (VLTs) од игри операции во Monticello Raceway во соседните дискриминација во вработувањето Каунти, кој престана на 22 април 2019, да се преместат на Округот оринџ.И додека тоа [законот] не определи локација, Skoufis имаше наводно, се наметнува за Одморалишта Светот да го гради својот VLT сала на поранешната хемиска фабрика, која затворен во 2005 година театар казино barriere лил план salle. Загадување и тоа: Како дел од договорот за оригиналниот проект, сенаторот бара дека хемиската фабрика сопственост се чисти со Одморалишта Светот матична компанија, Империја Установи, кој е 88.7 проценти се во сопственост на Kien Huat Realty Sdn Bhd на Genting Група, и дека тоа плаќаат даноци во целост да го Monroe-Woodbury Школа Округ, Град на Woodbury, и села на Хариман и Woodbury.И двата услови се согласија во тоа време.Повикувајќи се на соопштение од Skoufis' office, извор извештаи дека сенаторот рече во тоа време.. театар aix les bains казино. "јас не сум особено про - или анти-коцкање па јас се користи оваа можност за да испорача вистински, суштински економски придобивки на состојки јас претставуваат.Поранешниот Nepera Хемиската Фабрика сопственост е загаден лошо влијание во нашата заедница со години; како резултат на овој проект, сега ќе се чистат, го стави назад на данок ролни и ќе вработи околу 400 локалните жители." Newburgh сајт: Според Пати Хералд-Запис, коцкање сала во Newburgh се очекува да се вработат како многу како 225 луѓе и да се заврши во рок од една година откако Места Светот има примено потребните одобренија од градот Newburgh и Држава Њујорк Игри Комисија.Тоа допрва треба да се утврди само колку електронски игри машини ќе бидат сместени во предложените Newburgh сајт, кој се наоѓа на Пат 300. Кога игри операции заврши во 2019, Monticello Raceway, наводно, имале 1,100 VLTs, кои му хостиран од 2004 година kenwood точно 2 слот toaster.

Плановите за тековниот проект се закажани да се претстави на Newburgh Градот Одбор од страна на Одморалишта во Светот на Февруари. Во меѓувреме, Градот Надзорник Гил Piaquadio рече дека со цел да се овозможи игри во таа област, одборот ќе треба да се измени нејзиното зони, и, исто така, ќе бара одобрување од Планирање Одбор откако на животната средина преглед се врши, како што е соопштено од страна на новинска агенција..