тешко осум шанси во craps

обложување против куќа е коцкање

Канадската провинција Британска Колумбија го отфрли предлог за лансирање shipboard слот машини на П.Н.Е тешко осум шанси во craps.

Траекти.Во понеделник, пред нашата ера Транспорт Министерот Тод Камен објави дека владата веќе не е поддржана од предлогот, која би додале слот машини на списокот на ОС Траекти' можности за забава.Квази-Круна на корпорацијата, која работи траект услугата меѓу копното и нејзините соседни острови, првично лебдеше идејата за shipboard слотови пилот програма на главниот пат пред две години.Планот наречен за П.Н.Е тешко осум craps сцена објасни. Лотарија на Корпорацијата (BCLC) провинциски игри монопол да поседувате слотови додека ферибот вработените би биле задолжени со следење на нивната употреба.Камен рече анализа спроведена од страна на BCLC имаше проектиран на shipboard слотови програма ќе изгуби околу $240k годишно поради зголемување на персоналот, техничка подршка и опрема трошоци обложување во одборот craps. PARAGON ВЕЛИ PARQ ВАНКУВЕР за ДА го ОТВОРИТЕ ВО 2016 година во Меѓувреме, работата е конечно во тек на Paragon Игри е $600m казино проект во центарот на градот Ванкувер.Казино, која планира да работат под Parq Ванкувер бренд кога се отвора кон крајот на 2016 година, ќе видите Невада-базирани Paragon и нејзините локални партнери 360 ВОКС/Dundee Корпорација и PBC VUR друштво со Ограничена одговорност трансфер операции од стариот Edgewater Казино до поголем простор butting против ЗК Место стадион.Овој потег беше првично лебдеше назад во 2011 година, но налетав на опозицијата од анти-коцкање видови кои се сомневаат Paragon планови за драматично се прошири на имотот игри стапало.Градскиот совет на крајот бара Paragon да потпише договор за ограничување на нов имот гејминг опции за да Edgewater е сегашното ниво од 75 игри маси и 600 слот машини.Во декември 2014 година, Paragon доби дозвола да почнат да работат на имотот и подземен паркинг објекти.Минатата недела, Paragon доби својата конечна развој дозвола од Ванкувер планирање одделение обложување против куќа е коцкање. Paragon користи оваа прилика да објавам дека Parq е проценетите трошоци се искачи до $600m од своите претходни $535m буџетот, како одраз на неговата ревидираните планови да говедско до проектот е не-игри на хотелот.Откако заврши, Parq ќе се фалат две Marriott хотели, осум ресторани, спа, продажба на мало, конвенцијата и специјален настан на просторот, заедно со она што ќе биде град на најголемата ballroom.Имотот ќе им понуди 466 соби и 51 луксузни апартмани, заедно со 30k квадратни метри градски парк и "жива лоби." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre обложување против куќа е она што вид на коцкање.