блог тим про pmu покер

ff14 најдобри во слот бела mage

Поранешниот Републикански congressman Рон Пол има повика на републиканската партија да го одбие RAWA и прифатат филозофијата на слободата на поединецот, или ризикуваат губење на младински глас.Во оп-ед парче за U.
News & World Report, поранешниот републиканската партија за претседателските кандидати и кандидати за претседател на Кампањата за Слобода рече дека младите гласачи' disaffection со Претседателот Обама би можеле да претставуваат можност за Републиканската Партија да фотографирање на гласачките ливчиња.Но, тоа може да се случи само ако странката што ја отфрла RAWA, дел од законодавството тој претходно се нарекува "неуставен." "Овие помладите гласачи се очекува Републиканците да се брани слободата на поединецот и ограничена влада", тој ги напишал. "Илјадагодишната гласачи, исто така, се очекува на републиканската партија да се спротивстави на стар пријател на капитализмот, па дури и ....кога cronies се републиканската партија донатори блог тим про pmu покер. "За жал, два претседателски кандидати, Sens bloedkoralen ketting се сретна gouden слот waarde. Линдзи Греам на Јужна Каролина и Марко Рубио од Флорида, се поддршка на законодавството што ги комбинира неуставен напад врз слободата на поединецот со протекции." RAWA беше воведен во Сенатот со Греам во јуни, и ко-спонзорирана од Рубио, меѓу другите.И двете имаат негира дека нивниот ентузијазам за сметка е поврзан со можно кампања донации од милијардер казино име магнат Шелдон Adelson.Додека Adelson е долгогодишен сојузник и најголеми донатори на Републиканската Партија, Павле став илустрира дека многу републиканската партија членови се нешто помалку ентузијасти од она што RAWA се залага за, имено curtailing на индивидуална слобода и на НАС членки права да се утврди свој коцкање закони.Павле верува дека многу млади луѓе поддршка на оваа партија стојат на слободата на поединецот, но се отуѓени од страна на "дволичност" на оние кои се подготвени да ров нивните верувања во тие слободи кога тоа им одговара bloedkoralen ketting се сретна gouden слот.

"Оние со морално приговори на коцкање имаат право да се обиде да ги убеди своите сограѓани да не се коцка," тој напишал ff14 најдобри во слот бела mage. "Она што тие немаат право да се направи е да се користи владата сила за да го запре луѓето од ангажирање во активности, како коцкање, кои не вклучуваат сила или измама." "Еден 'конзервативна' дадилка државата е само како неуставен, и како опасни за слобода, како на либералната еден," додаде тој.Јасно, Павле не е фан на Adelson.Еден верен анти-интервенционист, тој е критична на Песок извршен ДИРЕКТОР hawkish склоности во минатото и го обвинуваат за користење на неговото финансиско влијание за да се влијае врз НАС надворешна политика.Тоа не е случајност, што сугерира Павле, дека Греам и Рубио, исто така, се случи да се "два од најголемите hawks во Конгресот." "Оваа донаторска [Adelson] избрал да не работат со онлајн казино, и, наместо прилично се натпреварува со неговиот онлајн конкуренти, тој се обидува да го користи своето влијание за забрана на Интернет коцкање. "Тешко е да се замисли подобар начин да се отуѓи илјадагодишната гласачи отколку со поддршка на уште една неуставна повреда на нивната слобода, со цел да им помогне на еден милијардер [neoconservative]," заклучува. "Секој политичар кој облози на iGaming забраната е обврзана да излезе со лимони." Син Ранд Павле продолжува својата понуда за републиканската партија кандидатура, но се чини дека да се падне назад во неодамнешните анкети.Тој рече дека, како и неговиот татко, тој се противи на владината интервенција во онлајн коцкање дебата.Павле е, се разбира, сосема во право да се спротивстави на ова само служат парче стар пријател капитализмот од treasonous парче од Ционистичката нечистотии Adelson. ff14 најдобри во слот самурај.