мон готвач казино тахо stateline nv

поделба 2 одбранбени протокол мо слот

НБА Комесарот Адам Среброто е уште застапување интегритет надоместок од државите кои минуваат спортски обложувања законодавство, но се чинеше дека се контрадикторни претходните извештаи на она што за да се јавите на оние кои се исплати.Пред еден месец тој се класифицирани како интегритет такса.Сабота, тој го нарече еден член на кралското семејство.Среброто е одржување својот годишен Држава на прес-конференција во НБА All Star прослави во Лос Анџелес, кога тој беше запрашан за предложените levee.Тој и директори од главната Бејзбол Лига (mlb сакате да се процени спортски книги, ако Врховниот Суд overturns Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) од 1992 година мон готвач казино тахо stateline nv. Тие сакаат 1% провизија од она објекти ќе се земе во од спортско обложување.Експертите се проценува дека ќе изнесува 20 проценти од приходите.Тој инсистираше на тоа неопходно е да ја надомести "огромна дополнителни трошоци за лигата кои одат директно на интегритет." Но, извршен ДИРЕКТОР на НБА тогаш изјави група на новинарите дека тоа би можело да се нарече нешто друго божественоста оригиналниот грев 2 слотови.
"Ние направивме во нашиот ум она модел бил треба да изгледа како," тој рече поделба 2 ранец мо слотови. "Го викаат интегритет такса, нарекуваат еден член на кралското семејство на шампионите." Индијана и Мисури во моментов имаат законска регулатива е предмет на разгледување дека ќе ја легализира спортски обложувања и вклучуваат надомест на НБА и MLB.Лобисти за професионален спортски организации се рече дека парите се потребни за да се полицијата прашања поврзани со коцкање, како што се спроведување на законот и дополнителна обука.Американската Gaming Асоцијација, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман вели минатиот месец во изјава дека даваат пари на лица беше слично на впивам од врвот и дека парите не било оправдано. "Сега, ајде да се добие вистински за елиминирање на нелегалниот пазар, заштитата на потрошувачите и утврдувањето на улогата на владата – улога што секако не вклучува пренесување на пари од bettors во мулти-милијарди долари спортски лиги", рече тој.НБА во моментов има пари во буџетот за да се изанализира интегритет во оф-шор интернет страници и нелегални пазари.Сребрена не не сакаше да открие колку чини ќе се зголеми ако на 20 држави кои се заинтересирани во спортот обложување донесено законодавство.Среброто, исто така, се чинеше дека спорот своја приказна, кога започнал со комбинирање на плаќање со оперативни расходи и да се спомене тие треба да се компензира со користење на нивните права на интелектуална сопственост.
"Јас само ќе кажам од НБА е гледна точка ние ќе потроши оваа година околу $7.5 милијарди создавање на оваа содржина, креирање на овие игри", рече тој. "Тоа се вкупните трошоци за оваа сезона.Така овој поим дека како интелектуална сопственост креаторите дека ние треба да добие 1% провизија изгледа многу праведно да ми." Тоа би можело да биде оправдано да се Сребро, но, ако парите се случува да се ништо друго освен следење на коцкање тоа ќе биде потешко се продаваат на пратениците.Дури и пред неговото сабота забелешки Западна Вирџинија е за Финансии Комитет одобрени од Сенатот Бил 415 дека отфрли 1% провизија.Сребрена не велат дека тој е подготвен за работа со владини тела на компромиси поделба 2 одбранбени протокол мо слот. "Но, до степен до кој ние се седне и да постојат и други начини и подобри начини да се постигне фер резултат на тоа, ние сме среќни да имаат оние дискусии", рече тој..