Ameristar казино st чарлс пушењето политика

е craps нелегално во минесота

Лас Вегас Метро Полициска станица (LVMPD) има одговори на бројни насилни кривични дела се извршени во текот на Јужниот дел на Невада од регионот казино почна reopening во почетокот на јуни.Престрелки, stabbings, напад, грабежи — тоа се уби од насилни кривични дела кои се чуваат првиот responders зафатен.Само ова изминатиот викенд, за спроведување на законот одговори на stabbing На Венецијански на Лента непосредно пред 11 стр.м.во саботата вечер.Жртвата се очекува да се опорави.Полицијата не го рече тоа дали тие го апсење на осомничениот.Часа подоцна, околу 3:30 a.м.во неделата, Лас Вегас полицијата упатиле кон "Добредојдовте во Лас Вегас" знак по огнено оружје избувна.Инцидентот, полицијата велат, се случи по две групи на луѓе почна да се расправаат преку чии пак тоа беше за да направите фотографија пред иконите атракција.Она што го гледате низ долината, не само на Лас Вегас Булевар, е мали до големи партии, кои се одржуваат приватно, и оние партии се водечки на насилство и на други прашања," LVMPD Капетан Дори Koren кажано NBC Лас Вегас Вести.На август 3, Sisolak засилен дека бар услуга во Кларк Каунти ќе остане забрането.Ресторани се ограничени на 50 проценти од своите пред-COVID затворен јадење капацитет, и алкохол, може само да се служи на гостите седнати на маса.Ограничувањата на затворен собири доведоа до многу Nevadans congregating на нивните лични живеалишта.И некои од оние собири кои резултираа во насилство.Претходно овој месец, на LVMPD започна Јавна Услуга Соопштение за осуда нелегално куќа страни ameristar казино st чарлс пушењето политика. "На 'Ни Помогне да се Запре Нелегалните Странките PSA предупредува сопственици на имот што тие би можеле да се соочи со затворска казна време и големи казни," полициски изјава на август 7 прочитате е craps лесно да се победи. "Стерн предупредување доаѓа во пресрет на две одделни куќа партии, која заврши со три лица губење на нивните животи." Метро Полицијата вели дека верува зголемување во куќата страни е "алтернатива на традиционалните клубови и барови во кои се затворени поради COVID-19 ограничувања." Лас Вегас казина се надеваат дека посетителите ќе се врати на своите места.Но, онлајн мапа CrimeMapping.com може да се даде двоумење некои.Провална кражба (33), возило кражба (32), и вандализам (18) коло од првите пет.По LVMPD веб-сајт, одделението има 20 нерешени убиства, бидејќи 2018. е craps нелегално во канада.