Genting казино се регистрирате понуда

казино jeux данс ле loiret

Џејмс Пакер е Круна Летувалишта се повлекува од сите престанува да се прошири на растот на својот дигитален бизнис, во моментов во осамен светла точка за Австралиско казино оператор.Во петок, Австралиската се изјасниле дека Круната Места ќе се воведе линија на "вештина-базирани" електронски игри преку својот Студ Игри заеднички потфат.Студ Игри, заедничко вложување меѓу Круната и Нови Игри Pty Ltd, е работа на "нова генерација на аркада стил коцкање машини кои го одредуваат исплати на играчот способност, како и шанса", според извештајот.Нови Игри Pty Ltd е во сопственост на основачите на електронски игри на среќа машини програмер и производител Wymac Игри Решенија.Кен Barton, главен финансиски директор на Круната Летувалишта, изјави аналитичари дека тие веќе имаат прототипи, кои тие планираат да ја покаже "во игри емисии кои се доаѓа во текот на следните неколку месеци genting казино се регистрирате понуда. "Вештина-базирани игри е интересен концепт кој е добивање на влечење во голем број на пазари," Barton рече, според извештајот казино jeux данс ле morbihan.

"Тоа е реакција на појавата на игри, кои се разликуваат од традиционалните игри.Дигиталниот единица беше standout изведувач во Круната е мека годишен профит резултат, кој го виде својот VIP коцкање активност се намали скоро во половина во нејзините најнови фискална година по компанијата правни dustup во Кина.Круна Digital, која вклучува вклучува CrownBet и Betfair Australasia онлајн спортски обложувања операции, како и DGN Игри социјални игри поделба, пријавени приходи од$14.8 милиони долари (US$11.72 милиони евра), значителен пресврт од A$5.4 милиони долари (US$4.28 милиони) загуба во претходната фискална година.Дигитални приходи скокна речиси една третина до$303 милиони долари (US$240 милиони евра) казино jeux данс les landes. "Тој пазар расте силно," Barton рече казино jeux данс ле loiret. "Ако погледна 32 проценти раст на приходите генерално, ќе видите несразмерно количество на тоа дека со оглед на вагата и високи стапки на раст придонесе со тој бизнис." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.