најдобри буџет казино во гоа

како да се twirl покер чип помеѓу прстите

Бојд Игри (NYSE:BYD) е кажувам клиентите и инвеститорите кои привремено казино затворачи во неколку од нејзините marquee пазари ќе трае подолго отколку што претходно се очекуваше, да стане еден од првите комерцијални оператори за да се направи таква најава.Тоа се очекува од среда вечер, во суштина сите комерцијални и племенски игри својства во НАС ќе се затвори, како и државните и локалните влади се погледне за да се спречи ширење на coronavirus.Лас Вегас-базирани Бојд работи речиси 30 игри места во 10 држави.Сите на компанијата казина се привремено затворени.Но, во некои држави, затворачите се случува да трае подолго отколку што првично се прогноза.На Илиноис Игри Одбор го прошири своите претходни затворање цел на 8 април," според изјавата издадена од страна на Бојд. "Ова затворање цел влијанија сите игри операции во државата Илиноис, вклучувајќи Par-A-Коцки, кои се затворени од 15 Март." На Март 17, Невада Gov.

Стив Sisolak најави задолжителни 30-денот на затворањето, за сите на Сребро Државата казина, кои се занимаваат еден удар за да се уби од оператори, вклучувајќи Бојд.Во прилог на Aliante, Фабрика, и Голд Коуст, компанијата работи десетина игри својства во својот дом на пазарот на Лас Вегас.Додека Бојд може да се пофали со значителен стапало во Грев Град, има широка регионална изложеност и се чувствува ефектите на затворачите во рацете на coronavirus во другите делови на САД, вклучувајќи го и среден запад и Југ. "Луизијана Игри Одбор за Контрола се прошири своите претходни затворање цел преку април 12," според Бојд најдобри буџет казино во гоа. "Оваа цел влијанија Амелија Belle, Делта Падови, Evangeline Падови, Сем е Град Shreveport, и Богатство Градите, од кои сите затворен на 17 Март во согласност со националната затворање цел од Одборот." Во Пенсилванија, каде што Бојд работи Долината Гради Казино, оригиналниот затворање период беше закажана да се кандидира од Март 13, преку Март 27 најдобри вклучена казино во близина на мене. Но, тоа е пренесе на неопределено статус најдобри вклучена во езерото тахо казино. "На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола затвори сите казина во државата до дополнителни информации", рече Бојд во изјавата.Во Индијана и Охајо, каде Бојд работи во комбинација три игри својства, затворачите се закажани да трае се додека најмалку 6 април како да се twirl покер чип помеѓу прстите.
"Индијана Гувернерот Ерик Holcomb е издадена наредба да се бара затворање на сите не-суштинските бизниси во државата преку април 6," според компанијата како да се он само се исклучат од коцкање. "Оваа цел ќе влијаат и на двете Belterra Одморалиште и Блу Чип, кои се затворени од 16 Март во согласност со наредба од Индијана Игри Комисија." Во Охајо, Бојд работи Belterra Парк.Одделно, Бојд, рече во средата тоа е движење годишниот состанок на акционерите – закажани за април – да онлајн само формат, бидејќи на COVID-19 пандемија.Сум бил на повик со Бојд игри тука во Вегас речиси 2 години , иако имам 32 час неделно распоред и ретко се вика .Јас НЕ се квалификуваат за која било од плати Бојд Игри.Јас поднесе барање за Невработеност on March 19th на линија.Во тоа време немаше подобност за штиклирање за кои бара надоместок во случај на невработеност за семејства поврзани или погодени од Корона Вирус.Добив определба писмо наведува бев право .Но негираше плаќања за моето сите три недели на моето барање за поднесување.Јас ги повикаа сите секој ден 8 am сусам 8 часот секој # наведени.Преку е-маил, факс повеќе факсови до сите сектори вклучувајќи ги и жалбите на двете Јужна и Северна Невада.и уште еве јас седат како да се unban од казино. 40 $ на моето име, и дојди на 15-ти, јас ќе бидам надвор на улиците.Нешто за што доби за да се даде.Покрај мене..