како можам да стане казино дилер

аналогни рулет правило марио партија

Австралиската Надворешни Работи, министерството има потврдено дека тоа е известена од Австралискиот национален уапсени во Кина за наводите на вклученост во онлајн коцкање.Министерството е обезбедување на конзуларните поддршка за човек, кој бил наводно уапсен заедно со 51 другите во полициска анти-онлајн коцкање издржам; неговиот идентитет не е објавен, но тој е очигледно на Кинески етничка припадност но Австралиско државјанство.Кинески медиумските извештаи укажуваат на тоа дека апсењата се одржа во Jiangsu провинција и беа дел од 200 службеник-силна полициска операција кои таргетираат неколку градови во покраината.На Xinhua news agency пријавени од почетокот на февруари, дека 27 лица се уапсени и се уште 25 беа притворени уште како дел од пошироката започна истрага од страна на полицијата во Shenyang, во североисточна Кина, таргетирање онлајн коцкање група.Средства во вредност 43.6 милиони јуани ($8.7 милиони) беа замрзнати, како резултат.На detentions се одржа во Guangdong, Shejiang, Jiangsu, Шангај, и Guangxi провинции.Локалните медиуми рече дека две од лицата вклучени под кирија интернет сервери кои биле користени за да поставите повеќе коцкање сајтови во Кина како можам да стане казино дилер. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 како можам да го блокира си од коцкање онлајн. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. како можам да ги блокира сите коцкање сајтови на мојот телефон.