податоци заштитник слотови не се конфигурирани

поп слотови слободен чипови гратис

Песоци Кина Ltd., подружница на Лас Вегас Песоци Корп, рече Хонг Конг е регулаторот на хартии од вредност има склучено истрага на друштвото и нема да преземе акција.Во изјавата објавена во неделата од страна на компанијата, Хартии од вредност и Фјучерси Комисија испрати потврда на четврток , "дека истрагата е завршена и дека нема дополнителни мерки ќе се преземат против друштвото во ова време." Немаше понатамошна елаборација над изјава.Песоци Кина ја опфаќа компанијата казино стопанства во Макао и е јавно се тргува на Хонг Конг Берза.Лас Вегас Песоци поднесена слична изјава со U. Комисијата за Хартии од понеделник.Вестите не чини да се даде поттик да акции на Лас Вегас, Песоци, која е со кои се тргува на њујоршката Берза.Акциите на компанијата цена отвори за 1,5% повисока, но заврши на ден надолу $1.07, или 2.58 проценти, да се затвори во $40.46. Во Март, Песок Кина се вели во соопштението на Хонг Конг Берза, што комисија за хартии од вредност беше праша компанија за производство на документи за истрага за наводно прекршување на Хартии од вредност и Фјучерси Обред.Поранешниот Песоци Кина Главен Извршен Директор Стивен Јакобс, кој беше отпуштен од страна на компанијата во 2010 година, покрена наводите на хартии од вредност повреди податоци заштитник слотови не се конфигурирани. Jacobs оттогаш тужеше Лас Вегас Песок во Кларк Каунти Окружниот Суд за незаконско прекинување.Во неговата тужба, Jacobs тврди дека Лас Вегас Песоци Претседател Шелдон Adelson сакаше да го користите "несоодветна потпора" против анонимни високи функционери на Макао владата да и помогне на компанијата продаде станови во своите Четири Сезони Макао.

Jacobs исто така, тврди дека Adelson сакаше да го користи Macau адвокат кој се одржа на владата позиција.Во U. Комисијата за Хартии од и U грандиозна парична казна подароци слот машина. министерството за Правда, исто така, отвори истрага на Лас Вегас, Песок врз основа на Џејкобс наводи поп слотови слободен чипови подарок размена. "На SFC е заедно со ДИК и КАНЦЕЛАРИЈА истраги биле overhangs на Лас Вегас Песоци' share-цена изведба за многу од 2011 година," ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff кажано инвеститори понеделник. "Сметаме дека заклучокот на SFC истрага, како incrementally позитивни на акции и треба да бидат видени од страна на инвеститорите, како whittling далеку во овие регулаторни overhangs." Лас Вегас Песоци работи на Песок Макао, Венецијански Макао и Четири Сезони Макао.Во пролет, компанијата ќе започне отворање на 6.000 членови на хотелски соби, како дел од своите Cotai Централна туристичкиот комплекс во Макао, кој ќе содржи хотели работат под хотелот "Шератон", Холидеј Ин и Конрад брендови, но центриран околу казина, управувана од Лас Вегас Песоци.Проектот се очекува да се даде на компанијата уште поголемо намалување на Макао е сега-$30 милијарди евра-една година игри на пазарот. поп слотови слободен чипови гратис.