адамс

како да се облечи за казино

Откако неодамна се работи afoul на увозните правила во врска со нејзината колекција на слотови, на расклатени Baha Март Казино И Хотел во Бахамите конечно имаше некои добри вести што вчера го виде тоа формално ја предаде на својот нов сопственик и да добијат привремено уверение за вработување за својот хотел.Треба да се отвори од 21 април, на $3,5 милијарди Нови Промисла Островот развојот сега е официјално во сопственост на CTF BM Стопанства, која е подружница на Хонг Конг-базирани кооперација Chow Таи Fook Претпријатија Ограничен, иако привремено уверение за вработување за своите Гранд Хајат Baha Март хотел значи дека овој објект е дозволено да го официјално добредојде на гостите по сите на својот живот безбедност, механички и електрични системи беа тестирани и одобрени.

"Секој кој е тука и денес може да се чувствувате возбуда," Bahamian Премиерот Пери Кристи изјави за време на посебни предаваоето во средата адамс. "Јас за мене виделе на новите вработени кои се доаѓа во за обука и да се движат напред сите на курсот да се направи овој проект голем успех.Шест стотини и педесет Bahamians јас сум советува веќе се вработени во Baha Март [Казино И Хотел] и околу 1.500 работници ќе бидат ангажирани од страна на 21 април отворање." Приемот на дозволата за привремен сертификат за вработување, исто така, значи дека Гранд Хајат Baha Март хотелот може да започне финализирање на својата 1,800 современиот гостин соби и апартмани, кои се резултат на функција делукс добрата и приватни балкони со поглед на океанот и развој базени и за голф идејата брзина слот техника песна спецификации.
"Ние сме добро на нашиот пат", рече Graeme Дејвис, Претседателот за Chow Таи Fook Претпријатија Ограничен адамс блек џек гумите за џвакање. "Имаме возбудлива тимови, кои се подготвени да бидете сигурни сме отворени кон светот, и тоа е до нови стандарди за оваа дестинација.Ние сме веќе целосно за нашиот прв ден.Ние се поканети гости кои се веќе доаѓаат за нашата прослава, но таа е отворена за јавноста за да се дојде тука и да уживате." Гранд Хајат Baha Март хотел е дополнително поставено на функција 20 храна и пијалаци, како и за членови само на ниво, додека Дејвис објасни дека казино дел од Baha Март Казино И Хотел развој напредува без проблеми и треба да биде подготвен да се отвори од 21 април како да се облечи за казино. "Ние само сакаме да бидете сигурни дека искуството е направено во право и дека ние се добие обука направи во право," рече Дејвис. "Ние сме преземање на нашето време и прави сигурни дека нашите соработници се добро обучени и ние испорачуваме исклучително чувство за секој гостин." Првично проект на BMD Стопанства со средства од Кина Извоз-Увоз Банка, Baha Март Казино И Хотелот беше првично закажано за да ја отворите за бизнис во 2014 година, но налетав одложувања и тешкотии со кои на крајот довеле до тоа поднесување за Поглавје 11 за стечај заштита во Делавер суд во 2015 година. На инвеститорот, кој беше на чело со недвижен имот милијардер Sarkis Izmirlian, потоа обвинета овие проблеми на Кина Државата Градежништво Корпорацијата и нејзините Кина Изградба Америка Бахамите подружница пред поднесување на неуспешни понуди дизајниран да воскресне развој.Во потег што тоа се надевал дека ќе ги заштити економијата на Бахамите, Кристи влада на крајот ликвидирани целиот проект во октомври пред мастило купување договор два месеци подоцна со Chow Таи Fook Претпријатија Ограничен, која има присуство во глобалната недвижен имот, угостителство, транспорт и казино бизниси. "На Baha Март Казино И Хотел е да бидат пренесени во еден свет-класа компанија, која успешно успева престижни хотели ширум светот, вклучувајќи три успешни места во Карибите," Кристи, изјави во среда е предаваоето како да се облечи за казино партија. "Никој не знае подобро од мене како овие работни места може да го промени животот.Овие нови можности се случува да се донесе значајни промени за многу Bahamian семејства и тоа е она што тоа е за сите.Тоа е причината зошто ние го работеле толку тешко за да бидете сигурни дека Baha Март Казино И Хотелот беше дадено на успешни и безбедни раце.".