ресторан спектакл казино де deauville

кога не ајова казино се отвори

Цезар Забава (NASDAQ:CZR) и Монарх Казино & Resort (NASDAQ:MCRI) се меѓу игри акции ги фаворизира Truist Хартии од вредност аналитичар Бери Jonas.Тоа е дури и како регионален казина средба близина на рок пречки, бидејќи на неодамнешниот бран во coronavirus случај се брои.Во текот на COVID-19 пандемија, Вол Стрит пошироко да се фаворизира оператори со регионалната изложеност.На пазарот набљудувачи рече оние пазари ќе закрепне побрзо отколку Лас Вегас, што е повеќе зависен од авионски и конвенцијата бизнис.За неколку месеци, дека тезата одржи до, како регионална оператори, на задоволство на инвестициската јавност, објави подобрување на маргините и постојан сообраќај во пазари како што се на среден запад и Југ.Неодамна, сепак, голем одблесокот-up во coronavirus случаи низ земјата побарано вториот круг на привремено затворање на игри места во области како Детроит, Илиноис, и Род Ајленд, меѓу другите ресторан спектакл казино де deauville. Jonas верува учесниците на пазарот ќе се фокусираат на позитивни понудени од страна на операторите со тешки стапалки надвор од Лас Вегас.Ние мислиме дека инвеститорите ќе се погледне преку ова и на крајот се фокусира на: 1) пост-вакцина затворен-up барање, 2) пост-изборни и 3) спортски обложувања главата", рече Truist аналитичар во белешката на клиенти денес.На поновата круг на третата четвртина заработка конференциски повици, игри директори истакна позитивни октомври визитација трендови, нешто што продолжува во ноември до доцна во месецот, кога националните COVID-19 tallies зачинети одново ресторан спектакл казино bourbonne les bains. Jonas покренува цена предвидувања на три оператори.Овие вклучуваат Цезар, MGM Места International (NYSE:MGM), и Монарх Казино.Тој крева својот проценка на Цезар Палата оператор да $85 од $70, а земајќи Монарх, која работи само две игри места, да $65 од $60, аналитичарот е нова цена outlook на MGM е $32, за разлика од $22 ресторан спектакл казино де ouistreham. $85 повик на Цезар подразбира главата на 27 проценти од каде акции затворени во понеделникот.Аналитичарот е проекција на MGM претставува благодарност на 14.2 проценти од каде тоа име заврши во Ноември кога не ајова казино се отвори. MGM и Цезар се двете најголеми оператори на Лас Вегас Лента, levering и да COVID-19 вакцина случувања.Двете компании имаат широка регионална портфолија, обезбедување на некои бафер против Гревот Градот бавно закрепнување од пандемија.За својот дел, Цезар претходно истакна непосредна сила на простор во среден запад и на Југ по првиот круг на reopening во Мај/јуни период.Како Jonas белешки, еден од catalysts за некои регионални оператори се резултатите од Денот на одржување на Изборите 2020 година, вклучувајќи ги и трите држави одобрување на спортски wagering и неколку други потпишување исклучување на игри на експанзија.Цезар е посебно врзан за оние потенцијални придобивки, бидејќи на своите расте спортски обложувања изложеност и нејзините планови да се отвори нова игри сопственост во Вирџинија, каде што избирачите потпишан на комерцијални игри.Монархот Казино може да се зголеми со текот на Амандман 77 во Колорадо, која ги отстранува $100 залог капа на табелата игра wagers.Дека компанијата е ставање на завршува на проширување на проектот во својата Стогодишнина Државна сопственост кога не илиноис казино се отвори.

Jonas стапки Цезар и Монарх "купи", а има "држи" на MGM..