демонот е душите повеќе мемориски слотови

рана фаза покер турнир стратегија

Приватната група CVC Капитал Партнери објави во текот на викендот дека тоа има стекнато мнозинскиот дел во германскиот спортски обложувања оператор Tipico.Финансиските детали на трансакцијата не беа обелоденети, но Tipico оригиналната проценка на вредност на компанијата да биде во вредност помеѓу €1 милијарди долари (US$1.12 милијарди до $1.68 милијарди евра) демонот е душите повеќе мемориски слотови. CVC Партнери веќе поседува мнозинство од акциите во велика БРИТАНИЈА спортски обложувања компанија Небото Обложување & Игри, но Tipico набавка ќе биде финансиски инвеститор е прв договор од тоа најмен Голдман Сакс Group Inc.'s екс-Германија главен Александар Dibelius минатата година, На Wall Street Journal, пријавени.Во октомври минатата година, Tipico сопственици бараше помош на ЈП Морган и Ротшилд да се погледне најде потенцијални купувачи на спортско обложување фирма, како што се Amaya Игри, 888 Стопанства и Вилијам Хил.Досега, Дојче Телеком (ДТ) и Centerbridge веќе се фрлени за нивните капи во ринг преку тандем понуда која ќе ја видите DT земе малцински удел во Tipico.Други фирми кои сте ги испратиле претпоставките вклучуваат Кинески откупот компанија XIO Група и чешка обложување оператор Sazka демонот е душите зголемување магија слотови.
Sazka интерес, сепак, исчезнал по неодамнешниот договор за да се здобијат со Казина Австрија.Основана во 2004 година, Малта-базирани Tipico нуди во-продавница и онлајн спортски облози, како и казино игри.Компанијата, која спонзори националниот фудбалски шампиони Bayern München, се смета како Германија е најголемата приватна спортски обложувања компанија со околу €500 милиони денари во нето-приходи или околу €2.5 милијарди долари во годишни обработени облози, претставуваат речиси половина од домашниот пазар.Индустриски експерти, меѓутоа, сметаат дека Германија е "fuzzy" коцкање закони може да се плашиш далеку потенцијал Tipico купувачи.Германија, поради упорни Европската Унија censure, се обидува да deregulate својата држава обложување монопол и да се отвори за приватните оператори, за да не ги искористи.Досега, само на германската држава на Schleswig-Holstein е доделен број на приватни онлајн игри на лиценци, кои им овозможуваат на оператори, како што се Tipico да работат заедно во државна сопственост Oddset.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre раните знаци на коцкање проблеми.