покер regle combien де jetons

казино sioux паѓа

Лас Вегас казина може да се соочи со услуги на клиентите кошмар, ова лето ако unionized казино работници погоди picket линии.Оваа недела, Кулинарски Работници Унија Локалните 226 и Бармени Унија Локалните 165 најави дека нивните околу 50,000 членови ќе се одржи на глас Може да 22 за тоа дали да одиме надвор од неа во секое време по полноќ на 31 Мај, кога нивниот тековниот договор со локалните казино оператори ќе истече.Работниците заземаат различни frontline улоги, вклучувајќи домаќинство персонал, готвачи, кујна вработените, носачи, бармени, храна и пијалаци за сервери итн покер regle combien де jetons.

– на 34 различни Вегас својства, со MGM Летувалишта и Цезар Забава меѓу оние оператори кои ќе бидат најмногу погодени.Доволно е да се каже, овие работници' отсуство или нивните привремена замена со scabs запознаени со нијанси на своите должности, – ќе бидат забележани од страна на throngs бара туристи кои се спушти на Вегас во текот на зафатен летната сезона.Унија претставници биле во преговори со нивните казино колеги од февруари да работат на деталите на нов пет-годишен договор, со повисоки плати, зголемување на бенефиции, безбедност на работното место и построги сексуално вознемирување на политики меѓу клучните прашања.На вторите две прашања се земени на зголемената важност во текот на изминатата година, дадени во октомври минатата година е масовно снимање на Вегас Лента и наводите на децении во вредност од сексуална злоупотреба од страна на поранешни Дин Места шеф на Стив Wynn против неговите женски персонал.Цезар бил mulling нови безбедносни протоколи што ќе им овозможи на персоналот за безбедност за да ги внесете сите хотелски соби еднаш на секои 24 часа, дури и ако гостин висеше од 'не се наруши' знак, но Цезар backtracked на тој предлог минатата недела, според Кулинарски Унија претставници кои би се обиделе да вклучат, како јазик во новиот договор.Последниот голем штрајк да се погоди Вегас беше враќање во 2002 година, и тоа траеше сите на еден ден пред нов договор беше погоден.Сепак, 1984 штрајк траеше повеќе од два месеци и се занимаваа сериозен удар на операторот приходи, работнички банкарски сметки и игри центар угледот.На MGM изјави портпаролот на Асошиетед Прес дека компанијата е "убеден дека ќе се најде взаемно корисни решенија за сите наши договорот прашања." На Цезар претставник нудат слични доверба дека партиите ќе "се постигне добра порамнување пред тековната истече договорот." Унијата редовите swelled минатиот месец кога околу 900 работници во дланките Casino Resort гласаа да се приклучат на Кулинарски Унија.Дланките беше купена од Црвена Карпа Летувалишта (ака Станица Казина) во 2016 година, а компанијата портпаролот изрази разочарување со глас и со "начинот на кој унијата во текот на изборната кампања." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер reglas де ла escalera.