игри на среќа за лав денес

казино христијански училиште терминот датуми

'Вати ја ебам'If светот на покер hadn не слушнале на Симон Вати пред тоа, тие, секако, не заборавајте него сега.Особено не на оние со висок ролки како Мајк Matusow и Daniel Negreanu кои се обложуваат седум-слика суми со Том 'Durrrr' Dwan што тој не можеше да победи неговиот прв WSOP нараквица игри на среќа за лав денес. Dwan доби надолу за да се последните две, туку на огромен олеснување на скептиците, Вати pipped му се на пост, оспорувајќи му на околу $9m во од страна на влоговите игри на среќа во ведските астрологија.

"Ви благодарам за зачувување на сите нас милиони долари," викна Matusow потоа казино чипови вредност од страна на боја. "Тие ќе се стави на ѕидот во Боби Соба." Тоа отсекогаш ме изненади како покер играчи биле дозволени да се извлечеш со носење на очила за сонце во голема покер турнири.Една од највозбудливите работи за живо покер се обидува да го прочитате вашиот противник; работат надвор нивните кажува.Или дури и се обидува да се зголеми двојно блеф вашиот противник од effecting лажни кажува.Тоа е главната причина поради која јас влегов во покер во на прво место.Всушност, тоа не е точно.Играње во дресот на покер со петти-форма девојки од Tonbridge Граматика беше главната причина јас влегов во покер во на прво место.Но на работа е, сите ние знаеме дека на многу највисоко ниво било покер про во вредност од неговата сол доби секој последен рака веројатност hardwired во неговиот сива материја.Па откако математика е заклучен покер се сведува на вештина.И суштински дел на покер вештина е bluffing.Ако играта е само за среќа, тогаш сите ние знаеме дека ние не би се истите играчи по завршувањето на врвот на покер вта секоја година, иако се обиде да кажувам дека за НАС судии.Така bluffing е клучот.И суштински дел на bluffing е глума.Некои момци се обиде ѓубре-зборување, некои момци одат молчи, но во секој случај очите може да ви каже сè што ако сте доволно добри за читателот на луѓето.Од друга страна очите може целосно да доведе во заблуда вас во размислување за она што сакате да го мислат.Ова е причината зошто жените се толку добри во покер.Тие може да имаат во своите бек и повик со најмала лак на веѓа.Така Daniel Negreanu е така право да се јавам за забрана на shadeas.Ако си оди за да ги измами вашиот противник, тоа треба да биде во можност да го стори тоа од страна да се биде гол-соочуваат лажго, а не од страна на крие зад затемнет shield.Ако сакате да се кријат зад екранот, се игра онлајн покер – што е одлично, но онлајн покер не се бара скоро иста способност да зјапа вашиот противник надолу низ felts или ги наведуваш нив во еден погрешен чекор.Што е веројатно причината зошто PokerStars' ТВ шоу "Големиот Игра" има забранет нијанси од нивната програма.Како Negranu вели, "Покер нема да биде на ТВ ако секој носеше дуксери и очила за сонце, за да се скрие своите очи." Ти не би се види на филм, доколку сите актери носеше очила за сонце, за цело време, ќе ти?Се сомневам иако, дека Negreanu е загриженоста за добрите во спецификации за повеќе злобна reasons. By облечен затемнети очила, colluding играчи користење телото сигнали се потешко да се открие, ако не можете да ги прочитате нивните furtive погледи казино христијански училиште терминот датуми. "Забрана на очила за сонце помага да се заштити интегритетот на играта против мамење," вели дека Светот No2. Земајќи го за да на следното ниво, кој е да се каже на bifocals играчи им овозможат на самите себе, денес не се способни да се х-зраците?Тоа е добро и добро ако сакате само да видите дали вашите противници се tooled до – како Џејмс Бонд во Светот, Не Е Доволно – или дури и ако само сакате да се провери од жената голи со кои се соочуваат образ.Но во покер маси, it ain ' t право.Како Negreanu истакнал во минатото, многу малку од најдобрите играчи носат нијанси.Сака на Фил Ivey и Том 'Durr' Dwan имаат произведено некои од sickest bluffs на сите времиња за нашата televisual delectation без да се види потребата да се сокријат нивното лице.Тие би само гледаат како на слабост.Така, за доброто на играта, остава нијанси дома – или престој во играат онлајн.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино ciel ouvert la ciotat.