кога ќе ја отворите казино сан мануел

партија покер бесплатно бонус кодот

На Pechanga Бенд на Luiseno Индијанците во средата скрши земјата на $285 милиони проширување на својата хотел-казино во Temecula, Calif.Во соопштението, племето, рече дека проширувањето на Pechanga Resort & Casino се очекува да се земе две години за да се завршат и ќе додадете 568-соба хотел крило, на две-приказна спа и салон, одморалиште-стил базен комплекс со осум базен области, два нови ресторани и 67,000 квадратни метри на настанот простор.Ширењето на хотел-казино ќе имаат 1,090 хотелски соби, 13 базени, 13 ресторани и 274,500 квадратни метри на внатрешен и надворешен настан простор.Во изјавата, Кристофер Thornberg, основачки партнер на Лос Анџелес економски консалтинг фирма Светилник за Економија, се проценува на проширување ќе додадете повеќе од $550 милиони евра за Temecula економија и ќе генерираат 2,944 изградба поврзани со работни места.Тој проценува дека проширувањето ќе донесе 560 работни места годишно ниво во наредните години кога ќе ја отворите казино сан мануел. — Најдете Матеј Кроули на Твитер @copjockey кога ќе ја отворите казино викторија.